| MihaiDan97 a întrebat:

Am cunoscut o fata,am devenit buni prieteni,chiar incepeam sa spunem,, te iubesc", asa in gluma.Dar la un moment dat am inceput sa vorbim sincer.Eu am inceput sa tin la ea, pana cand e a facut misto de mine rau de tot.Na m-am suparat putin la inceput, am iertato foarte usor, si nu pot sa cred cat de naiv am fost.Ea a genul de fata care nu vrea ca nimic sa fie serios(bine asa ar trebui sa fie la varsta ei 14 ani),face misto de baietii,minte foarte mult.Mi-au confirmat mai multe lume cum e ea,am vazut ca a facut misto de iubitul ei, la facut sa se simta ca ultimul om.M-am certat si eu cu ea recent si m-am hotarat sa nu mai vb cu ea, chiar am rugato sa ma blocheze pe fb.
Dar totusi simt o usoara presiune si putine vinovatie.De ce?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Simti presiunea asta pentru ca tu chiar ti la ea, lasa fata sa se mai maturizeze, deocamdata ramaneti amici

| FadetoBlack a răspuns:

Eu nu înţeleg oamenii, să nu zic doar băieţii care spun ''Te iubesc'' în gluma... Cuvintele alea le spui când simţi asta, nu în glumă oh go on.

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Frate deci EXACT asa e si situatia mea.bine la mine e mai avansata situatia.eu mam deschis in fata ei(desi cam dau impresia de badboy) si ea tot ce a facut o fost sa faca misto, sa rada pe la spate, sa ma trateze si sa ma minta.stiu exact ce simti pentru ca si eu simt la fel.eu m-am decis sa ma obisnuiesc cu ideea ca am facut tot ce am putut, si acum tine de ea.ea trebuie sami dovedeasca ca sa maturizat.si asta stiu ca va dura cativa ani. deci pana atuncea, daca se va imtampla, trebuie so uit.asta trebuie sa faci si tu.pe mine m-a ajutat foarte mult s-o bag la ignore, sai sterg numarul de telefon, mesajele si toate conversatiile de pe mess.chiar daca la inceput ti se pare ca e foarte aiurea asta e sfatul care til dau. bafta

| LolyKissYou a răspuns:

Are 14 ani. poate tine la tine, dar parerea mea e ca inca ii e frica sa se implice tare intr-o relatie. poate ca sa nu sufere. Si sincer, e bine la varsta ei happy

| Mitza2002 a răspuns:

Eu spun ca te-ai comportat cam rau fiindca si eu am trecut prin asta. Eu zic ca baiatul trebuie sa faca primul pas. Cerei scuze si spune-i ca daca ar vrea ceva serios sa iti scrie un SMS. Si daca e gata pentr ceva serios foloseste tot felul de expresii gen:,, Ochii tai stralucesc ca un luceafar luminos de pe cer,, sau,, Dragostea ta imi mangaie sufletul cu cea mai calda raza de lumina,, deci poate va merge.

| sebisori a răspuns:

Sunt tot felul de persoane de genul asta. Si asculta-ma... daca tu aveai intentii serioase cu ea..asta nu inseamna ca ea ti le va impartasi. Iti recomand sa stati la statusul de prieteni..pana cand se va mai ``maturiza``.