| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut un băiat și vorbesc de doua săptămâni. El e din alt oraș și vrea sa vina luna viitoare la mine și sa-mi cunoască părinții. I-am zis doar mamei mele despre el și el tot insista sa ii zic și la tati ca vrea ii cunoască. Nu știu ce sa fac. Imi place de el și e chiar drăguț ca vrea să îi cunoască pe ai mei. Dar nu știu cum sa fac sa le zic. Ce sa ii zic mamei? Eu i-am zis odată la telefon ca e ok și asa doar ca vorbește unele lucruri prea serios. Aseară nu știu departe ce discutam și a zis ca dacă nu vreau relație serioasa sa ii zic, ca el nu mă mai căuta. Dar vreau deși dacă ar fi o relație trebuie să mă mut la el. Doar ca nu știu. Faza cu mutatul i-am zis ca e prea repede. Dar a zis ca e ok și când vreau eu. Dar nu știu cum sa ii zic mamei.

3 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Ce naiba, va cunoasteti, fara sa va vedeti live, de abia de doua saptamani si el vorbeste de relatie serioasa, de mutat impreuna si alte chestii. Ori e dus cu capul, ori e disperat de viata, ceea ce e tot cam acelasi lucru.:d Da, e ok, sa vina, sa va cunoasteti, petreceti timp impreuna, dar de aici pana la "relatie serioasa" e cale lunga.
E de evitat genul asta de persoane, chiar daca par "dragute".

| Necunoscut112 a răspuns:

Probabil are ceva probleme băiatul ăsta. Insistenţele astea ale lui ascund clar ceva. Probabil vrea să vă cunoaşteţi părinţii unul altuia pentru a te lega de el, şi să te facă să te gandesti de 100 de ori înainte să renunţi la el, fiind implicate şi familiile. Cred ca are ceva defecte fizice grave, de exemplu deficienţe sexuale sau probleme psihice.

| anonim_4396 explică (pentru Necunoscut112):

Habar nu am. Oricum i-am zis ca e prea repede de astfel de lucruri...