| AL1993 a întrebat:

acum o luna am cunoscut o fata, frumoasa draguta. Mi-a trimis ea cerere pe Facebook dar initial nu am acceptat-o vazand ca era din Botosani. Nu am probleme cu ei doar ca imi e frica de zona respectiva si nu credeam ca avea sens sa o cunosc fiind eu foarte departe(langa Brasov). Am inceput din curiozitate sa vorbesc cu ea si am descoperit ca e foarte credincioasa, si cauta o persoana pentru o relatie serioasa. Acelasi lucru ce caut si eu. Ea lucreaza la pamant fiind dintr-un sat. Ne auzim zi de zi si vorbim lucruri frumoase, ne placem, am planuit sa ne vedem, ea spunea ca o sa vina in luniile viitoare prin zona mea si o sa ne vedem. Ea are 19 ani si eu 24. Am vorbit despre viitor, cum am vrea o familie, o casa impreuna, despre ideiile mele unde am gasit ceva aici in oras la mine si ea este de acord, spune ca oriunde cu persoana iubita. Daca ai citit pana aici iti multumesc, pentru ca acum voi descrie problema. Ea are de putin contul si nu multe poze, pare foarte draguta, nu e genul ce se machiaza dar totusi nu stiu.mi se pare ceva ciudat ca o fata sa se indragosteasca asa. Am vorbit frumos cu ea, pentru ca asa se comporta si ea cu mine, dar nu mi se pare suficient pentru a te indragosti asa repede de cineva. Sincer imi este frica sa nu fie ceva ascuns. Oare sa ma duc 400km pana la ea? Este dubios si faptul ca parca nu are alte subiecte de discutie in afara de iubire, dragoste si familie. Cu familia ei imi spune ca doar despre asta vorbeste..eu asi fi dorit sa avem discutii despre orice, sa o cunosc mai bine ca persoana, gusturi, hobby, dar nu stiu de ce e foarte greu sa discut despre asta. Ajutor va rog. orice conentariu este apreciat, chiar nu as vrea sa sufar sau mai rau in urma sentimentelor sa ajung in probleme. Daca cineva a trecut prin asa ceva. Va multumesc enorm.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Sincer,e ciudat.
Am vorbit si eu cu persoane de pe net dar faza cu " acum o luna am cunoscut o fata, frumoasa draguta. Mi-a trimis ea cerere pe Facebook " e bizara.

Te inteleg, sincer dar mi se pare ca dupa o luna de convorbiri fata se cam grabeste. Adica na... dupa o luna in care ati vorbit doar pe net sa va indragostiti in asa fel incat sa incepeti sa vorbiti despre casatorie si familii?

Intrebarile mele sunt simple :
-Ti-a dat poze intamplatoare cu ea sau doar poze de pe Facebook sau alte site-uri?
-I-ai auzit vocea? Ati vorbit la telefon?

De asemenea uita-te la prietenii ei. Daca are prieteni intamplatori de pe tot netul atunci nu este un semn bun, poate sa fie un cont fals. De asemenea uita-te si la comentarii.
Daca are multi prieteni din Botosani atunci e normal.

| AL1993 explică (pentru RainmakerX):

Multumesc frumos de raspuns. Am vorbit cu ea la telefon si pare ea.isi aduce aminte lucrurile ce am povestit, detalii despre mine. Mi-a arat poza cu ea si o data cand i-am cerut sa imi arate mana. Dar nu prea e fericita sa faca poze la comanda. A spus ca credea ca sunt verisorul ei de asta m-a cautat, acum si daca nu sunt cine cauta e fericita ca a gasit o persoana cu care sa aiba o relatie.a spus si ca nu a fost niciodata cu un baiat.(daca intelegi la ce ma refer.) Mi-a spus numele la matusa sa si am cautat-o pe Facebook si am vorbit cu ea. pare totul real...dar si ireal. Contul ei e facut de 2 luni si are 2000 prieteni.

| RainmakerX a răspuns (pentru AL1993):

Este clar atunci...
Faza cu verisorul este o chestie mult pare adevarata. *cine naiba s-ar gandi la asa o scuza*

Partea cu acei 2000 de prieteni este oarecum normala... Asa patesc multi care nu au avut Facebook in trecut. Se simt bine daca au numarul ala cat mai mare cu putinta.

In concluzie : nu pare nimic alarmant. Succes cu relatia daca va intalniti!

| AL1993 explică (pentru RainmakerX):

S-a rezolvat de la sine. Se para ca fata avea numai "fluturasi" in cap. Si acum deja nu ii mai place de mine. A gasit scuze foarte ciudate. Copiez textual ceea ce mi-a scris:
Da dar mi-am dat seama ca nu pot fi cu tine chiar daca tu te pocaesti pentru mine cu primul pacat care l-ai facut eu o sa hl trag si o sa ard la talpa iadului si sincer nu vrea asta

Daca voi intelegeti ceva. eu am lasat balta. O zi buna tuturor si mersi pentru timpul dedicat

6 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Păi in încearcă să abordezi mai multe subiecte de discuție. Până la urmă nu faci nimic rău. Dacă tu crezi că merită să faci drumul asta du-te. Oricum pare o relație care nu prea ar merge plus că dacă vine ea acolo trebuie să își găsească ceva de muncă. Si dacă ai avea dubii că este alt cineva poti sa o rogi să își facă o poza tunându-și o mana la ureche sau la nas ( ceva ce nu poate fii luat de pe net ). Până la urmă nu știu... Dacă tu crezi că o să meargă go for it! Doar să ai grijă la absolut tot.

| AL1993 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Are poze adevarate dar frica mea este sa nu fie cineva care o pune sa faca asta si fiind ea doar o capcana.
Imi cer scuze ca nu pot da nota sau orice pozitiv la comentarii, asi pune pe ambii ca raspuns castigator. Multumesc din suflet. Cand spui grija la absolut tot..la ce te referi?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru AL1993):

Păi îmi poti da vote up ( dai la evaluează si ai acolo ). Când am spus aia m-am referit la ABSOLUT toate detaliile. Si faza cu poze făcute la comandă e cam nașpa plus dubioasă. Totuși e doar o poză si dacă nu vrea o poză cu fata ei spune-i să își facă o poză la mână sau in asa fel încât să fii sigur ca e ea. Si cu mătușa ai vb doar in scris? Pare să vb ca o persoană mai trecuta prin viață? Uite la genul asta de detalii mă refer. Dacă ai si cea mai mică bănuială las-o plus distanța dintre voi. Plus că din ce am auzit eu prin zona Brașovului sunt fete frumoase. De ce nu îți cauți acolo pe cineva?