| Laviy a întrebat:

Am din nou o problemacrying Din cauza mamei prietenul meu s-a desparit de mine. Ca i-a spus mama ca eu pentru el sunt o sluga si vorbeste urat cu mine, din cauza ca a vazut un mesaj care i s-a parut vulgar. Prietenul meu a spus ca nu mai are nicun rost sa mai fim impreuna. Dar il iubesc enorm. Ce as putea sa fac? Va rog mult ajutati-ma. Cum sa il conving sa nu se desparta de mine?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Pai,el e de vina si tot el se supara,in loc sa fie langa tine,trup si suflet?
Te cred ca-l iubesti, dar deocamdata lasa-l in pace, poate isi revine si intelege ca a gresit. Daca insisti cred ca inrautatesti lucrurile.Orgoliul baietilor,la varsta asta,este putin cam prostesc,asa ca, lasa-l pana va intelege ca el a gresit.
In mod normal, ar trebui sa-i treaca criza de orgoliu si sa inceapa sa judece logic-daca te iubeste.

2 răspunsuri:
| Trufa_7676 a răspuns:

Daca mama ta a spus asta inseamna ca are anumite motive, insa nu ar trebui sa-ti incalce intimitate si asta este o forma prin care iti arata ca nu iti respecta deciziile.
Iubitul tau daca tine la tine cu adevarat va intelege si nu va pune la suflet niste simple cuvinte. Poti sa-i explici mamei tale ce reprezinta relatia asta pentru tine si spune-i ca, chiar daca esti mai mica meriti respect.

| Struuumf a răspuns:

Daca te iubea cu adevarat incerca sa o convinga pe mama ta ca nu e ceea ce crede ea, si daca te iubeste n-o sa renunte asa usor, iar daca te lasa uitarii inseamna ca nu e demn de tine, si tu esti mult prea buna pentru el, iar mama ta a avut dreptate,
trebuie sa tii cont in momentele astea de sfaturile mele, si eu de multe ori dupa ce " am dat cu capu in gard" mi-am dat seama ca am luat-o in ras pe mama cand imi dadea cate un sfat, iar acum imi pare rau si imi dau seama cat de aeriana eram,.
Oricat de mult l-ai iubi trebuie sa te gandesti si la binele tau.
take care!:*