| axel98 a întrebat:

Am fost intr-o excursie cu liceul.In acea excursie am cunoscut o fata.E de la mine din liceu si o vad aproape zilnic.I-am zis ca o plac dar ea doar ce s-a despartit de un baiat.(eu sunt clasa a7a ea este a6a)si mi-a zis ca nu vrea sa inceapa deocamdata alta relatie.Ce as putea face sa o fac sa ma placa? Sunt putin timid ca nu prea as vrea sa-i zic in fata dafapt ma emotionez. Funda celui/celei care imi da cel mai bun sfat

7 răspunsuri:
| xCruz a răspuns:

Poi daca tot s-a despartit recent ai si tu putina rabdare in timpul acesta poti sa-i fi alaturi, sa-i spui vorbe dulci, sa stie ca esti langa ea si ca nu o vei dezamagi, sa o faci sa aiba incredere in tine.

| loredanadanila a răspuns:

Pai ar trebui macar sa nu faci greselile celui de dinainte. Poti sa ii faci complimente, sau sa faci glume cu ea. Incearca sa va imprieteniti. Cand o sa fie ea pregatita, incearca sa o duci la nivelul urmatorwinking

| DuDuSteel a răspuns:

Mai bine trimetei un biletel in care iti pui toate sentimentele sau daca nu ii zici unui pr de al taw sa ii zica ca iti plk de ea etc... Sper ca te-am ajutat fundita?

| DenySiAtat a răspuns:

Pai fetelor le place cand insisti. II poti spunde pe mess toate sentimentele ce le ai pentru ea.Adu-i intr-o zi la scoala un trandafir rosu.Sigur nu se va supara tongue.
Funda?

| axel98 explică (pentru DenySiAtat):

Daca mi-a zis recent ca are prieten ce sa fac so castig?

| axel98 explică:

Daca mi-a zis recent ca are prieten ce sa fac sa o castig(nu ii place sa insist)

| DenySiAtat a răspuns (pentru axel98):

Incearca sa o cuceresti prin alte metode.II poti compune o poezie, sau poti sa aflii de la prietenii ei ce fel de baieti ii plac.O schimbare pe placul ei si gata.Mai trebuie sa o faci geloasa cu alta faca. Dupa ea va fi la picioarele tale. Funda?