| matedoitrei a întrebat:

Hei buna TPU
Recent am cunoscut o fata de la mine din cartier si as vrea sa o impresionez...daca m-ati putea ajuta cu un sfat...
Am inteles ca ii plac bratarile.
O sa ii iau una si m-am gandit sa ii iau si o floare... oare este prea mult pentru prima intalnire?
(DAU FUNDA CELUI/CELEI CARE MA AJUTA CEL MAI MULT VA ROG MULT...CHIAR O PLAC)

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Dar daca ii plac bratarile de ce nu ii faci tu una?
Exista o gramada de tutoriale si sunt sigura ca va aprecia efortul. Ii poti lua si o floare,de ce nu?
Fii amabil cu ea,poarta-te frumos,spune glume bune(nu alea pe care le faci cu prietenii_, fa-i complimente, spune-i ca e draguta, dar ai grija sa nu exagerezi. Intreab-o cat mai multe lucruri despre ea, ca sa vada ca te intereseaza si ca iti pasa de ceea ce face.

1 răspuns:
| gabygabygaby a răspuns:

Ok deci in primul rand sa ii oferi o floare unei fete este cel mai cute lucru.Dar fa-o cu stil adica arata.i ca iti pasa.Nu exagera cu complimentele, adica spun.i, dar nu prea multe ca sa nu o plictisesti, ar fi o idee foarte buna sa ii faci tu o bratara daca ii plac, conteaza mai mult cand depui tu efort decat atunci cand faci 2 min pana la magazin...este altceva.Si apoi vezi cum te descurci la intalnire sa nu te faci de ****, adica fi tu insuti nu te intimida, spune.i glume, o fata iubeste baietii care o fac sa rada, stii cum se zice nu te poti indragosti de cineva care nu te face sa razi.Si apoi comporta.te si natural dar fi si gentleman, dar in acelasi timp nu fi chiar moale, adica fi si un pic barbat si joaca.te cu ea prieteneste, ca sa fiti si prieteni si mai mult(sper ca ai inteles)ca sa nu pari genul de disperat...adica sa aveti genul de relatie ne injuram ne batem, dar ne si iubim stii.