| anonim_4396 a întrebat:

Am mai pus aseara intrebarea asta dar a fost pusa la furie big grin si acum trebuie sa o abordez altfel.
Aseara am aflat ca prietena mea-mi ascunde faptul ca s-a apucat de fumat straight face (Stiu nu e mare lucru... dar putea sa fie sincera cu mine nu sa ma minta pe fata straight face ) Eu am intrebat-o de mai multe ori cand simteam miros de tigari sau cand buzele ei aveau gust de tigara daca s-a apucat, dar ea nega si a promis ca o sa-mi spuna daca se apuca sad. In curand ea o sa mearga la mare si acolo are de gand sa fumeze la greu si sa mearga prin cluburi cu o colega ( nu am nimic impotriva sa se distreze, dar sa nu-si bata joc de mine straight face eu o iubesc sincer si ea cred ca ma iubeste dar acum mi-am cam pierdut increderea in ea ). Poate de aia nu a vrut sa vin si eu la mare... pentru ca nu-si poate face de cap daca-s eu acolo. Scuza ei ii "o sa-si faca mama griji ". Am decis sa ma intalnesc cu ea peste cateva ore si sa port o discutie serioasa sa vad daca ce are de gand. Sincer eu simt ca si-a batut joc de mine prin faptele pe care le-a facut dar precis o sa spuna ca a incercat sa protejeze relatia.
Incep sa nu o mai recunosc... imediat o sa ma trezesc ca o sa se rupa prin cluburi cu alti sau cine stie ce. Ce sfaturi imi dati? Mersi de ajutor!

Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Salut...Ti-am citit povestea si pana la urma asa e trebuie sa o lasi sa se distreze, poate esti prea gelos dar intr-un fel ai dreptate nu stii ce face ea acolo dar daca ai incredere in ea nu are ce sa se intample. Tine legatura cu ea cand este acolo si vorbeste astazi cu ea si vezi ce spune...Succeswinking

5 răspunsuri:
| Smeck15 a răspuns:

Poate incerca, sa te protejeze si nu vreea sa te superi pe ea. ca nu ti-a zis din prima. happy

| Brâncuşi a răspuns:

Sper ca ti-am fost de folos...Ai grija de tine si vezi ce faci cu iubitabig grin O zi buna!

| Empathizer a răspuns:

Sa inteleg ca tu nu fumezi? Sincere felicitari, daca este asa! Dar daca tu fumezi, nu face pe lupul moralist cu prietena ta. Fata pare sa fi cedat tentatiilor varstei. Daca se pastreaza in limitele decentei, e OK. Poti incerca sa o sfatuiesti sa renunte la fumat. Dar daca insisti prea mult, devii pisalog, o vei exaspera si-ti va da papucii.

| 5a a răspuns:

Daca deja te minte este clara treaba, exact cum spuneai tu mai jos cine stie ce o sa faca prin cuburi ca este imposibil ca altii sa stea cu mainele in san ( normal ca o sa se bage in seama la ele ) daca acum te minte atunci ce o sa faceti mai incolo? Prin simplu fapt ca o iubesti? Pai daca nu gandeste si te minte inseamna ca pentru dansa este mai importanta tigara decat tine. Daca ea te-a mintit cu fumatul pai cand o sa umble cu altu atunci ce o sa-ti mai spuna?
Eu zic ca o lasi ca fete sunt destule, poate o placi fizic dar cred ca nu este de tine din cate am citit tu esti un baiat mai seriosi mai maturizat deja ai observat ca ea te mine si ca nu are rost sa mai ai incredere in ea.

Eu zis sa ii spui asa" ori eu ori tigara " si o sa vezi la momentul respectiv, daca nu se lasa inseamna ca nici nu tine la tine, ori umbla cu tine numai asa sa aiba prieten. Nu ai ce sa-i faci mai bine o lasi si iti cauti alta. ( Stiu ca este usor de spus si poate intr-un fel de doare ca te si minte ) dar odata ce nu o mai poti controla las-o si nici n-ar mai trebui sa-ti pese.

| 5a a răspuns:

Sa ne ti la curent sa ne spui cum a parcurs treaba @_@