| LarmesNoir a întrebat:

Am mare nevoie de sfatul vostru. De aprox. 1 saptamana vb cu o fata din liceu. Ea a intrat in vb cu mine, imi scrie pe fb, cand ma vede pe coridor vine la mine, ma asteapta cand termin orele si mergem impreuna acasa, vb cu mine pe mess, etc. Problema e ca ea are prieten, imi zice ca il iubeste mult/e perfect etc. Si cand ii cam dau de inteles ca imi place de ea si as vrea sa fim impreuna se face ca ploua. Eu cred ca isi bate joc de mine in felul asta. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Alexandru0007 a răspuns:

Eu cred ca te vede ca pe un prieten bun, ceea ce nu e rauhappy se simte bine in preajma ta, dar nu poate fi vorba de ceva mai mult, nu la ce te gandesti tu.

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

E posibil sa ai dreptate.

| Azµre a răspuns:

Eu cred că ea vrea doar o prietenie și atât nimic mai mult.

| Dariusuu a răspuns:

Nu te grabi, poate chiar are nevoie de tine.

Fii prietenul cel mai bun al ei, poate intr-o zi chiar va vrea sa fie impreuna cu tine.

O zi placuta iti doresc.

| WildDream a răspuns:

Inseamna ca te vede doar ca pe un prieten bun, nimic mai mult.

| g2012 a răspuns:

Dupa parerea mea exista 2 variante! 1 te vede ca un prieten si se simte bine in relatia asta sau 2 nu e chiar multumita de iubitul desii nu recunoaste si poate vrea ceva de la tine si nu stie cum sa iti zica!

| Razvann97 a răspuns:

E vina ta ca pui la suflet. Spune-i sa inceteze cu astfel de comportamente daca-si iubeste iubitul. Nu o mai baga in seama si comportati-va DOAR CA PRIETENI! Atat. Nu trebuie sa o iei in seama daca are prieten.

| bloodsucker a răspuns:

Cam curva pare fetita, ar trebui sa pleteasca pentru ceea ce a facut!

| LittleGenius a răspuns:

Daca il aduce de cele mai multe ori pe prietenul ei in discutie inseamna ca nu are niciun gand sa se desparta de el pentru tine. Daca s-ar fi plans la tine de el, atunci clar ai fi avut o sansa. Totusi, mai asteapta putin, vezi cum evolueaza relatia ei cu celalalt, asta daca esti dispus sa pui mana pe ea. Daca nu, ramaneti la stadiul de prieteni. Ar mai fi ceva, desi nu-ti sugerez asta pentru ca sunt sanse 50%-50% si s-ar putea sa nu se termine cu bine. Sarut-o pe neasteptate cand sunteti voi doi si se creeaza o atmosfera propice. Asta e pe principiul tot sau nimic. Ramane la aprecierea ta.

| LarmesNoir explică:

Mda, imi zice ca il iubeste, dar ca el e cam gelos, si nu stie ce va iesi din relatia lor. Ea are 16 ani, iubitul ei 23. Eu am aproape 18 ani. O sa mai vb cu ea despre asta, sa vad cam ce e in capul ei, ce vrea de fapt. Problema e ca eu m-am indragostit nebuneste de ea.

| Liliana1981 a răspuns (pentru LarmesNoir):

Mda, daca e cam gelos vezi sa nu ai tu de suferit de pe urma prieteniei asteia.