| roxyflory a întrebat:

am nevoie de informati cine stie cum sunt oameni algerieni, traditie, religie etc.De curand a cunoscut un algerian si m-ia spus ca vrea sa ne casatori dar imi este putina frica ca nu prea stiu nimic despre ei...aaa am uitat sa precizez mama lui din cate am inteles m-a acceptathappy

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
| RetardedRacoons a răspuns:

N-o sa inteleg niciodata de ce unele femei romance isi doresc cu atata ardoare sa devina sclavele unor nenorociti. V-a luat carpeta aia cu rapirea din saray mintile.

| alecsalecs a răspuns:

Acum scuza ma ca ti zic dar cum l ai cunoscut cum gata te doreste de sotie?
tu cati ani ai/? el cati ani are?
bine asta nu ca m ar interesa in mod special pur curiozitate? Ce sti despre el ca persoana?
Familia lui? Sau vrei sa ajungi sa fi ca o sclava? Nu Vrea sa va mutati si in Algeria dupa nunta? sigur nu ai mai mult de 20 nu i asa?crying(

| roxyflory explică (pentru alecsalecs):

Nu am 19 si despre el nu prea stiu foarte multe dupa nunta din cate am inteles o sa merge in franta nu stiu sun cam confuza

| alecsalecs a răspuns (pentru roxyflory):

Deci cred ca ar trebui sa te mai gandesti nu as vrea sa te vad pe la strile de la ora cinci! Cati ani ai? ca nu am inteles...

| MaicutaMaui a răspuns:

Cum rahat sa nu stii nimic despre el? Sau tu cumva vrei sa te mariti pentru bani? Daca este asa, ia-ti zborul, soro! Du-te ca sunt destule ca tine in Romania, nu le vom duce lipsa.

| k_7073 a răspuns:

Nu esti confuza... esti proasta.
cum pana mea te casatoresti cu cineva pe care nu prea il stii?
algerian?
ESTI PROASTA?

| imitatiedeom a răspuns:

O sa ajungi la produs intr-o tara din Europa sau ma rog, sclava in algeria... Mai bine stai calma si iei un romanwinking

| Razvan193 a răspuns:

Clar te vedem pe vreo autostrada din Franta cu 25 de euro... Ce dreacu au romanii? sunt urati? Nu inteleg cum va vin ideile astea sa va casatoriti cu Chinetorpolezi laughing

| Vlad006 a răspuns:

Buna ziua sunt niste oameni minunati.

| IkramBby a răspuns:

Buna,algerienii sunt foarte draguti ca oameni,foarte saritori,cu simt al umorului dezvoltat,iar daca ai noroc de un algerian de treaba,sunt iubiti ideali.Dar sunt si foarte gelosi, nu te va obliga sa porti hijab sau alte chestii, dar sa te imbraci decent, nu cu decolteu, cu pantaloni scurti..nah.Insa ma cam tem pentru tine. Logodnicul meu este algerian,dar eu il cunosc foarte bine,cat am vorbit pe net i-am cunoscut familia,vorbeam in fiecare zi cu soacra mea in franceza, cu surorile lui, fratii lui din cand in cand, chiar si cu prietenii lui, cand ma mai suna vorbeam cu ei la telefon.Stiam tot ce face in fiecare zi, cu cine e, unde..si dupa ce ne-am intalnit a fost mai mult decat mi-am dorit.In vara astga voi merge la el sa ne casatorim.Cat despre casatoria pentru bani, drept sa iti spun algerienii nu sunt cei mai bogati arabi, sa nu iti faci idei ca dai de vreun seic sau cv, o duc si ei cum pot asa ca noi.Al meu are cv bani,dar la inceput nu stiam asta,chiar imi zicea k e sarac sa vada daca mai stau sau nu cu el.Dar eu zic ca planurile astea de nunta nu prea isi au rostul acum,mai intai sa va cunoasteti de preferat sa vina el aici prima data,sa isi faca si ai tai o parere, desi e mai greu cu viza. poate va vedeti in Turcia sau Tunisia, eu stiuthinking, nu iti recomand sa mergi tu prima acolo, poate nu te mai intorci.Nu te grabi,incearca sa il cunosti,sa vezi ce fel de persoana e si da,mama lui te-a acceptat pentru ca fetele la ei sunt foarte pretentioase la nunta,cer multe bijuterii,bani pe cand noi nu prea avem luxul asta pentru ca nu suntem musulmance, si chiar daca te-ai converti nu ati fi egale in ochii lor, deci valorezi mai putin pentru ei, teoretic, practic poti cere cat vrei tu si ce vrei tu ca sa te mariti cu el.Si in legatura cu religia, daca te mariti cu el, tu iti poti pastra religia, nu esti obligata sa o accepti pe a lui. Sper ca te-am ajutat, daca mai ai intrebari si nelamuriri te astept cu drag.