| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am nevoie de mare ajutor.De cateva zile prietenul meu imi spune ca vrea sa devenim amici.Eu i-am zis mai bine sa rupem relatia ca nu-mi doresc asa ceva de la el.Cand iubesti pe cineva nu poti sa te prefaci peste noapte...ca suntem amici.
Apoi el a refuzat zicand ca o persoana asa deosebita ca mine poate nu mai gaseste niciodata. E foarte nehotarat si nu stie ce vrea.Cateodata imi zicea ca isi imagineaza toata viata alaturi de mine.Acum dupa ce i-am aratat iubirea mea nu mai stie ce vrea.Cum as putea sa-i dau o lectie ca sa ma tina minte toata viata si sa invete sa nu se mai joace cu oamenii? E foarte gelos din fire si simt ca inca tine la mine dupa gesturile lui.
Ce e in capul lui?

Oare ar trebui sa-l invat ca ma poate pierde oricand? Ca nu sunt garantia lui pe viata?

Ii voi respecta dorinta, dar merita o lectie...

Va rog ajutati-ma

9 răspunsuri:
| Rebecca a răspuns:

Scumpa, el inca nu stie ce vrea de la tine. Incep sa cred ca te vede mai mult ca pe o prietena foarte buna, pe care nu vrea sa o piarda, decat ca pe o iubita. Discuta cu el. Poate e bine sa ramaneti amici, daca relatia voastra s-a consumat

| lays a răspuns:

Eu as accepta sa fim amici si mi-as face un gagiu' jos palaria.sa vezi ce si-ar baga unghia in gat atuncitongue.bafta:*

| swet girl 22 a răspuns:

Da, arata-i ca te lasi manipulata de el...lasal tu p el, fal gelos, accepta prietenia dintre voi doi, fa-ti un iubit mai bun ca el si atunci o sa vada ca nu-i el ultimul baiat din lume.
o sa vina el la tine sa si ceara iertare sa va impacati.
succes

| lilstar a răspuns:

Poate ca se simte nesigur, poate are un moment in care nu e sigur pe sentimentele lui, dar vrea sa te tina aproape, te apreciaza sitine la tine dar probabil are nevoie de putin timp sa reflecteze. Tu cred ca ar trebui sa fi laturi de el, oricum ar fi, ca prietena daca il iubesti.
Bafta:*

| kanajambe a răspuns:

In primul rand te apreciez, se vede ca esti o fata desteaptahappy
Dar te ai gandit vreodata ca poate vrea sa fiti mai apropiati, ca puteti fi si prieteni happy?
Daca vrei sa vorbim pe mess, e mult mai usor, lasa-mi id intr-un mesaj.

| emi_8585 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat vei putea sai fi si amica!

| Mihai_1499 a răspuns:

Nu vreau sa te influentez intr-un mod aiurea dar el. pur si simplu tine la tine dar totusi ii e frica happy poate te place si ca ubita dar si ca amica. happy vb cu el si intreaba-l poate asa iti va explica sentimentul pe carel are de faptwinking

| alexaxd a răspuns:

. maa, adevaru` e ca nu poti sa fi doar amica cu baiatul pe care il iubesti. e normal sa vrei mai mult. dar daca el e gelos inseamna ca inca simte ceva pentru tine. eu cred ca trebuie sa vorbesti cu el si sa. l intrebi ce se intampla cu el, poate trece printr. o pasa proasta. eu stiu? intreaba. l daca te mai iubeste si dupa ce afli raspunsul iti dai seama ce trebuie sa faci. ai grija :*. fundabatting eyelashes?

| andrutza_2979 a răspuns:

Si eu sunt de parere ca nu poti ramane amica cu cineva la care inca ti...mai bine nu mai ai nici o legatura cu el decat asa