| ℓσνє a întrebat:

Am nevoie de niste pareri. Un baiat din clasa imi spune Micuta, iar eu ii zic Marutarolling on the floor pentru ca el e mai mare cu cateva zile. Voiam sa va cer parerea, daca m-ar place sau nu. El e genu`,, smecher" si eu nu prea cred ca un baiat ca el m-ar place, nu sunt populara ceea ce le place lor. Azi am fost plecati la palatul copiilor, cu clasa, si el care este bagacios, a prins loc in autocar, si eu am stat in picioare, si s-a rinicat si a venit langa mine si ma tot tachina. Imi ciufulea si parul si i l-am ciufulit si eu. Acum imi zice Micuta mereu. I-am spus ca il urasc si el mi-a spus :,, Mie imi plac persoanele care ma urasc tongue Decii micutzo shhh big grin ". Mentionez si ca toti imi spun ca se vede ca ma place, insa eu nu stiu ce sa cred. Deci niste pareri? Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Of doamne, nu vă mai faceţi atâtea iluzii, speranţe... aparenţele înşeală şi mai târziu o să fii dezamăgită.

Îi eşti simpatică, însă nu încerca să întinzi coarda, tu singură ai zis că este şmecheraş.
Dacă e să fie ceva pe parcurs, o să dovedească faptul că merită să-i oferi mai multă atenţie.

| ℓσνє explică (pentru h3r):

Mda, ai dreptate. N-o sa mai bag in seama chestiile astea... multumesc de sfat happy

| h3r a răspuns (pentru ℓσνє):

Curaj.

Nu te lăsa influenţată.

7 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Sa mor lovit de avion daca ai fost vreun moment coerenta in toata tirada asta retarda. Aveti 10 ani,sau cat,ma? Mai multe sanse sunt sa aiba cineva dreptate cand citeste in cafea, decat sa te bagi tu cu popandaul despre care povestesti.Da', mno, ce stiu eu, daca te cicaleste vreun metrosexual putin e clar ca veti ajunge la nunta de aur sau ce-o mai fi.Penibil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu de pătruns în capul cuiva, cu toată psihologia posibilă.
Dar părerea mea e că nu te place, altfel ar fi făcut gesturi care să reflecte asta. Iar replica aia probabil a dat-o ca să te ia peste picior și să glumească, nu o lua mot-a-mot, dacă mă înțelegi. Probabil îi pari doar drăguță dacă doar te alintă, dar nu e cazul să exagerezi la semne de genul.

| MerVeilleuX a răspuns:

Poate îi eşti doar simpatică, dar nu strică să te informezi. Vorbeşte cu cel mai bun prieten al lui şi pune-l să-l întrebe dacă te place. tongue

| MariaStancu a răspuns:

OOOOOOO cat de duuuulceee! E clar ca te place! Crede-ma chiar cred ca te PLACE! :*:*:*:X:X:X

| Meeoww a răspuns:

Eu cred ca te place sau te vede ca pe o buna prietenea, dar cel mai sidur te place happy