| MinnieMouse11 a întrebat:

Am o problema.De curand am cunoscut un baiat foarte dragut (din toate punctele de vedere) si am inceput sa il plac.Ma inteleg foarte bine cu el.Problema e ca el place o alta fata si fata aceea il place pe el dar ea nu vrea o relatie.Nu stiu ce sa fac.Nu i-as putea spune niciodata ceea ce simt.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e deloc nevoie sa-i spui ceea ce simti,dar ii poti arata.
Vorbeste-i,zambeste-i, stai aproape, cunoaste-l cat mai bine si lasa-l si pe el sa te cunoasca mai bine!
Prezenta lui te bucura si el se simte in largul lui langa tine.
Lasa viitorul sa decida, poate baiatul asta va intelege ca in tine va gasi mult mai multe decat in fata de care-i place acum, da-i timp si ai rabdare.
Nu se stie niciodata!
happy

9 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Bună!
Încearcă măcar sa îi atragi atenția asupra ta. Nu îi spune că îl placi. Dar măcar sa te observe. Apoi, dacă va fi sa fie ceva intre voi, va fi.
Sper ca te-am ajutat. Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa ii dai putin timp si sa analizezi bine situatia. Daca fata il tot refuza, s-ar putea ca el sa isi piarda ( sau nu ) interesul pentru ea. Nu ar trebui sa ii spui acum ca il placi, pentru ca el nu ti-ar putea raspunde in acelasi mod.

| corhaz a răspuns:

Uita-l.daca el place alta nu ai acum ce face

| 4343gddhkied a răspuns:

Daca el o place pe ea, incearca doar sa ii fii o prietena buna(lui) ca el sa aiba incredere in tine si dupa ceva timp cand o sa va cunoasteti mai bine o sa-ti fie mult mai usor sa ii zici ce simti pentru el. Poate o sa simti si el ceva :**! Succes! :** Si nu te lasa descurajata de fata aia, daca stii ca il place :**!

| Castanul a răspuns:

Fal sa fie atent mai mult la tine. Arata-i toate calitatile tale, dar nu chiar direct daca intelegi ce vreau sa zic. Daca reusesti sa faci asta ar trebui sa fie mai usor.

| tzuticamiley a răspuns:

Buna :*
Daca el o place pe ea. tu vrei sa fi " inlocuitoarea" ca el sa o uite? mai bine lasa-l, distreaza-te, simte-te bine! Daca el va avea sentimente pentru. tine te va cauta big grin
te pup :*