| ℓσνє a întrebat:

Am nevoie deniste sfaturi mai rapidee...

Este vorba despre un baiat. As vrea sa`mi spuneti daca este interesat sau nu.

Deci astazi, a fost ciudat. Am vorbit cu el pe mess, pentru ca in realitate nu prea am curaj. Si este si la alta scoala. I`am spus " buna " el mi-a raspuns tot asa. Mai tarziu, simteam nevoia sa vorbesc cu el. L`am intrebat cum a fost la premiere, si el nu mi-a raspuns. Am iesit de pe mess, dar doar pentru aproximativ 1-2 minute, si am intrat iar. Am observat ca el iesise, totusi, fara sa`mi raspunda, el care inainte, ma aborda primul. E fix invers, ziua mereu cand aude ca ies pe afara, ma suna si ma intreaba ce fac, si daca poate veni sa stea cu mine, si cu prietenii mei. Sau cateodata se uita la mine in continuu, si cand ma uit la el, se intoarce foarte repede. As vrea sa`mi spuneti daca renunt, sau sunt macar mici sanse, sa ies macar la o intalnire cu el, si daca da, cum pot sa-l fac sa ma invite? Multumesc anticipat happy.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Mie mi se pare ca te place dar este genul cam timid. Daca este asa, atunci tu va trebuii sa fi cea care sa faca primul pas. I-ai putea propune sa mearga cu tine undeva "asa ca intre prieteni" doar voi doi. Te poti imbraca ca la un date, si poate el te va percepe mai mult ca pe o amica. Apoi, petrece din ce in ce mai mult timp cu el, da-i ragaz sa se obisnuiasca cu tine, sa te placa, si pana la urma poate va actiona si el.
Succes! happy

| ℓσνє explică (pentru Adry05):

Off, nu stiu ce sa spun, el nu prea e timid, il vad cu prietenii lui, si totusi se poata invers decat cu mine, rade si face glume. :l Merci de raspuns.happy

| Adry05 a răspuns (pentru ℓσνє):

Pai, exista tipuri si tipuri de oameni... Unii sunt timizi cu toti, altii sunt timizi doar cu persoanele de sex opus dar cu prietenii nu [cred ca este cazul tau], si exista si oamenii mai tupeisti care se simt in largul lor cu oricine, desi si poate alaturi de-o fata se vor simti mai timizi chiar daca n-ao arata.

| Catalin_Costan_1997 a răspuns:

Probabil se teme sa nu fie respins... Daca el este cu prietenii lui asa cum ne-ai spus tu asta nu inseamna ca nu e timid. Timiditatea se manifesta de obicei la persoanele de sex opus. Arata-i prin mici gesturi ca-l placi si fa-l sa se simta bine in preajma ta.I-ai spus sau i-ai aratat vreodata ca il placi?

| ℓσνє explică (pentru Catalin_Costan_1997):

Pai, am batut niste apropo`uri, dar nimic mai mult. si asta s`a intamplat la un joc laughing foarte prostesc. oricum, acum am iesit afara, dupa ce am postat intrebarea, si a inceput sa se joace cu mine, si ma alerga, ma lua in barte, gadilandu`ma. e semn bun, nu?laughing

| ℓσνє explică (pentru ℓσνє):

Brate * pardon. happy