| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am nevoie si eu de un sfat si evident cel mai bun primeste fundita
Sa va spun povestea mea: eu sunt indragostita (de aproximativ de 4 ani) de un baiat si cred ca si lui ii place de mine, dar exista o problema : diferenta de varsta dintre noi (eu am 15 ani jum si el 27 big grin ). Noi ne intelegem foarte bine, vorbim cu orele si la telefon si pe mess si face to face.
Aseara am vorbit cu el la telefon si m. a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Eu nu stiu ce sa ii zic.Inima imi zice ca sa ii zic "da", dar mintea imi zice ca nu e bine si sa ii zic "nu".
Nu stiu ce sa fac. Dati-mi si mie un sfat, ce sa fac?

P. S:Tin sa mentionez ca el acum 3 ani a mai umblat cu o fata care atunci avea tot cam 15 ani.

Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Vezi dc s-a despartit de aceea fata diferenta e prea mare si cred ca are intentii ascunse

| MMihai a răspuns:

Tot așa bine poți să fi și cu unul de 37 sau de 47 șamd!
Un bărbat de 27 vrea să facă sex și tu ești încă prea mică pentru așa ceva!

| consiliera a răspuns:

Nu e serios.Ce ai vrea de la el? Gandeste-te are 27 de ani.Majoritatea is casatoriti la varsta asta.Ce ai putea sa-i oferi? Te simti bine, bagata in seama de cineva mai matur dar, nu uita ca esti copila.

| Krista_2861 a răspuns:

Moama 15 si 30rolling on the floor ala ar ****a sa-ti fie tata LOL

| Daniichu a răspuns:

Gandeste'te bine la ce ai de gand sa faci. E un pas important. Si mai gandeste'te la faptul ca el totusi are 27 de ani. Si e o diferenta destul de mare intre voi. Eu nu zis sa il refuzi ar de exemplu daca el vrea sa faceti sex? Cum o sa'i raspunzi atunci?

| Bubbico a răspuns:

Pai eu zic sa-ti asculti inima...Dar intai gantestete bine, e o diferenta de 12 ani intre voi, fi sigura ca va iubiti sincer, ca nu te minte, si ca nu va renunta la tine cum a facut cu cealalta fata sau din cauza diferentei de varsta. Daca nu esti sigura de vreun lucru sau de iubirea voastra spune :nu. Mai bine sa previ, decat sa tratezi. Pupici deea... si sper ca te-am ajutat!

| silviu666 a răspuns:

Eu iti dau sfatu din toata inima spune-i NU pentru ca el poate sa isi bata joc de tine... mai ales daca a mai fost cu o fata de 15 + e o diferenta mare uh 15 el 27 mai bine ai zice frumos nu pentru ca poate vrea sa fie cu tine sa aiba o aventura(sa faca sex cu tine) intelegi deci raspunsul meu ar fi nu sa ma anuntii si pe mine ce ai zis si daca e totul ok ai toata viata inainte sa iti intalnesti perechea bafta si multi pupici

| Baracuda a răspuns:

Buna deea... wave! Eu iti spun sa faci exact ceea ce simti, adica daca stii ca baiatul este de treaba, si de incredere, si stii sigur ca nu ar profita de tine, spune DA. Dar daca nu il cunosti foare foarte bine, poate fi si destul de periculos:-s! Eu iti spun sa ai grija, si daca vei spune DA, si totul va fi bine, sa ne anunti si pe noi. Te pup :* >big grin