| AlinMilarez a întrebat:

Am o amica care e disperata, suntem bff si vorbim despre orice ca sa spun asa. Mi-a spus ca iubitul ei a insistat sa faca anal si ea a acceptat crezand ca il castiga prin asta, mentionez ca are 19 ani ea. Si mai nou imi spune ca, de cand a facut anal nu se mai poate tine (treaba mare) prea mult si vanturile ii scapa fara sa vrea, exista solutie pentru asa ceva? Creme sau operatie? Si cam cat ar costa o astfel de crema/operatie? Chiar nu am habar si intr-un fel ma macina si curiozitatea sa invat ceva nou.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la medic

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, la sex anal sfincterul anal s-a rupt si de aceea nu mai poate sa tina treaba mare.
Pentru cei care frecventeaza sexul anal, s-a inventat dopuletul de poponet.
Pentru cei care vor sa rezolve problema odata pentru totdeauna, exista operatie chirurgicala. dar se va rupe intotdeauna, daca va continua sa faca sex anal.
Cat costa, doar un medic chirurg poate spune. Preturile difera de la emdic la medic si de la cabinet privat la cel de stat.
O consultatie la un medic specialist, ar putea sa-i lamureasca toate intrebarile.

| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa mearga la medic. Exista tratamente diferite pentru aceasta problema, inclusiv medicamentoase sau chirurgicale. Numai in urma unui consult se poate stabili clar care este solutia in cazul pe care il descrii. Inainte de consult i se va spune ce are de facut ca pregatire. Consultul poate fi destul de neplacut, vor fi intrebari, tuseu rectal, eventual alte proceduri.
Costul depinde de procedura respectiva.
Sexul anal este raspunzator intr-o masura foarte mica de aceasta problema.

| ywar a răspuns:

Sa mai faca inca o data anal si se rezolva treaba. Cui pe cui se scoate, dar ramane gaura.

| GeneviveJ a răspuns:

Hmm, incearca sa o sfatuiesti ca pentru inceput sa se opreasca din a mai face sex anal, si apoi sa vada daca cumva aceasta problema se remite, daca in schimb persita aceste probleme neplacute, ar trebui sa consulte un medic. Nu sunt eu in masura sa spun ce e bine sau nu sa faci in pat si care sunt limitele sexului, dar totusi daca au aparut aceste probleme din cauza sexului anal si ele nu dispar, trebuie cu siguranta cautata si tratata cauza pentru ca e incomfortabil pentru ea si ar putea de asemenea ascunde o cauza medicala. Deci, sfatuieste-o sa ia o pauza de la sexul anal, ir in caz ca neplacerile acestea nu dispar, sa discute cu un specialist despre asta! happy