| VibeTrix a întrebat:

Ce se intampla cu viata mea?! Pare din ce in ce mai urata,mai ciudata!
Fara raspunsuri proaste, aia sa tace dra*u!

Răspuns Câştigător
| Victorita15 a răspuns:

Hei happy Cu totii avem momente in care viata ni se pare urita si avem senzatia ca nimic nu e bine, totul e rau si ca nu mai vrem sa continuam. Dar in pofida la orice senzatie de genul asta, trebuie sa te iei in miini si sa gindesti pozitiv. Fii puternic, capul sus, zimbetul pe buze. Daca nu iti convine ceva in viata ta, incearca sa schimbi ceea ce nu-ti place. Daca insa nu poti schimba nimic, nu-ti face griji, totul se va rezolva. Timpul le vindeca pe toate. Timpul aranjeaza orice la locul sau. Doar trebuie sa-i dai timpului timp happy Nu te intrista, nu te indispune, nu fi deprimat s-au suparat. Totul se va intimpla la momentul potrivit, nu grabi lucrurile. Si daca iti pare ca totul e rau, gindeste-te ca:,, It's just a bad day, not a bad life'', adica: (Este doar o zi rea, nu este o viata rea.) Nu toate zilele sunt bune, dar este ceva bun in fiecare zi.
Cu totii avem esecuri, probleme si momente in care suntem doboriti. Dar in pofida la asta, gaseste in tine putere de a merge mai departe si de a continua. Lupta pentru ceea ce vrei, munceste, lucreaza asupra ta, fii o persoana mai buna decit ai fost ieri. Ocupate cu ceea ce iti place, gaseste-ti ocupatii interesante. Incearca sa vezi partea buna a lucrurilor, nu pe cea rea. Bucura-te de orice moment. Totul va fi bine, doar trebuie sa crezi in asta. Daca iubesti viata, viata te va iubi pe tine happy Totul se va rezolva. Fii puternic si treci peste incercarile pe care ti le pune viata.

10 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Stii de ce e urata viata ta
pentru ca nu iti iei un iubit in lumea reala
si pierzi prea mult timp pe internet

| VibeTrix explică (pentru RxTx):

Iubit la 13 ani?! No...

| KillMePlease a răspuns:

de unde să ştim noi?
noi abia dacă ştim oleacă de română...d'apăi ce se-ntâmplă cu a ta viaţă

| VibeTrix explică (pentru KillMePlease):

Daca nu stii un raspuns, nu ma comenta frate!

| KillMePlease a răspuns (pentru VibeTrix):

soră*winking
e clară treaba...laughing
fii sigură c-o să ştie lumea ce-i cu "veaţa" ta
să te aştepţi la cele mai "frumi" răspunsuri
=]]
somn uşor

| VibeTrix explică (pentru KillMePlease):

. Deceaba scriu... Bai, te culci cu gainile?! bine, pa.

| KillMePlease a răspuns (pentru VibeTrix):

"deceaba" nu poţi scrie... eventual "degeaba"... :?
da, pe la 2-3 (găinile e bff-urile mele)

| VibeTrix explică (pentru KillMePlease):

Am gresit...

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai liniștită.
nu doar viața ta e un dezastru.