| Sentimente17 a întrebat:

am o intrebare care ma rascoleste, de ce prietenul meu ejaculeaza repede in timpul contactului sexual?

3 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Probabil ca e o persoana usor excitabila, asta se mai intampla uneori. Problema e cand se intampla prea des, sunt metode prin care se poate prelungi actul sexual, incercati sa folositi un lubrifiant, de ex durex play, si folosit si un prezervativ in felul asta el nu va mai fi atata de sensibil. Motivele pentru care se intampla asta sunt mai multe si variaza de la caz la caz. Principalele cauze ale ejacularii precoce sunt de origine psiho-comportamentale:
-tensiune emotionala puternica, stres, frica esecului, oboseala, anxietate
-un conflict relational cu partenera.
Pentru a reusi sa treaca peste aceste probleme el are nevoie de ajutorul tau, vorbiti calm si deshis unul fata de altul. Sunt si anumite medicamente care le puteti incerca, dar aia sa o faceti in ultima instanta pentru ca o pastila poate sa aiba si un efect secundar.

| epurasu a răspuns:

Cat de repede? postezi intrebarea de multe ori dar nu dai raspuns sa poti fi lamurita! Raspunde cat dureaza!

| Trolozaur a răspuns:

Pentru ca se atinge noaptea.