| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare care probabil o sa para ciudata, dar chiar nu stiu ce sa fac. Ma cert destul de des cu prietenul meu din cauza ca nu sunt de acord cu sexul oral si anal. Stiu ca par ciudata sau ceva, intrebarea chiar nu e pusa la misto. Nu stiu de ce nu sunt de acord cu ele, pur si simplu imi displace ideea ca ar trebui sa le fac.Imi pare rau ca nu ii pot oferi ce isi doreste, da sunt la inceput cu treaba asta si nu stiu nici macar ce ar trebui sa fac la un oral. Adica mi se pare ciudata toata treaba asta. Nu sunt o fire dornica sa incerce lucruri noi si nu stiu cum pot trece peste asta si sa pot sa fac si asta ca pana la urma e un lucru normal si inteleg asta, dar nu stiu, chiar nu pot. Imi poate sugera cineva ce sa fac in legatura asta?
Imi pare rau daca am parut putin penibila cu intrebarea asta dar chiar am nevoie de un raspuns

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimeni nu te poate obliga sa faci in pat ceva ce nu iti doresti si nu iti face placere. dar nimeni nu il poate obliga pe el sa renunte in pat la ceva ce isi doreste si ii face placere. Prin urmare, nu sunteti compatibili sexual si ar trebui sa acceptati asta. Fie aveti in viitor o relatie non-sexuala, fie va despartiti, e necesar un sacrificiu prea mare pentru unul dintre voi pentru a ajunge la normalul unei relatii (unde tot ce fac cei doi in pat e placut pentru amandoi si unde fac tot ce isi doresc amandoi, fara inhibitii si restrictii).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Stai linistita că nu esti deloc ciudată, ciudat este prietenul tău care te obligă sa faci asemnenea lucruri scîrboase, tu ai dreptate sa nu doresti sa faci asa ceva, daca el caută ceartă din asa ceva, desparte te de el, tu nu ai nevoie de un om ciudat cum este el, lasa l in pace cu prostiile lui cu tot.Ce vârstă ai?

| jnfhjfuh a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

18 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru jnfhjfuh):

Multi inainte si multă sănătate.

| jnfhjfuh a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc frumos, la fel iti doresc!

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu esti singura in aceasta situatie. Pur si simplu spune-i ca deocamdata nu esti pregatita sa intretii asa ceva, Punct.

| mihai69 a răspuns:

Mă tem că trebuie să îți spun că ar fi foarte bine dacă ai căuta alt prieten, cu care să fii perfect compatibilă din punct de vedere sexual - pentru că dacă tu vei continua cu „actualul" se va ajunge până la urmă tot la despărțire. El va căuta mereu prin alte părți ceea ce tu nu îi poți oferi.
Și să știi că nu e nici ciudat, nici penibil, nici altfel ca tu să nu accepți anumite practici sexuale. Așa ești tu și nu ar trebui să te schimbi doar pentru a face altcuiva pe plac. OK, dacă și tu ai dori să faci sex și altfel decât „clasic", aș înțelege (și aș recomanda eventual o vizită la un psiholog cu ajutorul căruia ai putea elimina blocajul mental) - dar se pare că nu e cazul. Așadar... altul!
Multă baftă.

| relian a răspuns:

Daca nu iti plac astfel de chestii acum fii sigura ca no sa iti placa nici dupa ce o sa le faci chiar asa fortat sa zic si nici mai tirziu.De asemenea daca esti o persoana nu prea curioasa din fire nici no sa fii nici mai tarziu, cu alte cuvinte nu va potriviti la aspectul asta.Hai sex anal nu fac toti asta daca nu stiai, foarte putine cupluri fac sex anal.Sex oral cred ca mai toate cuplurile au experimentata macar asa din curiozitate, dar sunt si oameni gen cum esti tu care nu-s curiosi nici macar sa incerce, ca urmare slabe sanse sa iti placa.Dar cum nu ai spus citi ani ai, nici ce experienta sexuala ai totusi stii cum se spune, pana nu incerci nu stii deti place sau nu.Ca urmare nu ai de pierdut nimic incerci vezi cum e si dupa stii cum stai. Spui ca nu stii ce se face.Vad calculator ai, internet de asemenea, deci e netu plin de vilmuete sexy, porno chestii de genul asta, deci cauti un filmulet porno vezi cam ce fac aia acolo si aia trebuie sa faci si tu.Bine nu chiar tot ce fac aia, dar asa aproximativ.Un film porno din ala clasic nu timpenii sau din ala prea dur. Ceva care sa iti placa si tie.Dar spui ca nu prea esti curioasa din fire.Ma mir ca nu ai vazut niciodata macar asa imagini porno.Deci cam asteas optiunile.Ce ar mai fi de spus? Chstia asta cu sexul oral, pentru ca anal sincer nu ar trebuie sa faci, deci sa faci sex oral si sa-i placa si lui ar trebui sa iti placa so faci.Si bineinteles ca si el trebuie sa faca nu doar tu.Sint chestii care se fac impreuna nu doar tu sa-i faci lui.Si daca amicu tau sau ce o fii insista ca vrea si anal atunci dal in masa spune-i sa mearga sa isi caute pe alta.Asta e parerea mea.Ca sa vezi ce problema au unia.Chestiile astea se fac acolo intre voi nu pe internet si nu trebuie sa te invete nimeni ce sa faci, astea vin de la sine.Dar la tine cum nu vine se pare, cauta filmulte cum am spus si incearca.Bafta si spor la treaba.

| Lawliet14 a răspuns:

Proasto, de sexul ala cu A chiar se pune problema in vreo relatie in Romania?

Iar de celalalt, nu esti obligata.

| jnfhjfuh a răspuns (pentru Lawliet14):

Eu zic ca nu are rost sa vorbesti asa din moment ce eu nu te-am facut in vreun fel anume happy "Proasto" sa il folosesti in alta parte. Nu te obliga nimeni sa raspunzi, mai bine abtine-te decat sa jignesti fara motiv. Iti dai seama ca daca nu se punea problema, nu intrebam nimic

| Lawliet14 a răspuns (pentru jnfhjfuh):

Te-am scuturat putin. Sper ca ma intelegi!

| Ecaterina2016 a răspuns:

Cearta nu este o soluție iar el nu are răbdare cu tine ca amândoi sa ajungeți la un consens.Probabil ca atat sexul oral și anal le vezi ca pe o înjosire a femeii.Este o chestie de perceptie și de a avea partenerul potrivit. Cred ca amândoi trebuie sa mergeți sa solicitați ajutor de specialitate.Cred ca el trebuie sa aibă mult mai multa răbdare cu tine si astfel tu veI descoperi senzații noi.Nu ai precizat dacă ție îți place să ți se facă sex oral?

| jnfhjfuh a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Nu, nu imi place nici sa mi se faca. Nu am mai incercat niciodata si suna ciudat ideea ca nu imi place tinand cont ca nu stiu cum e, dar asa cum spuneai, chiar mi se pare o injosire atat a femeii cat si a barbatului happy Multumesc frumos de raspuns

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru jnfhjfuh):

Bănuiam ca nu iti place sa ți se facă sex oral și vezi ca pe o înjosire sexul oral și anal.Nu ești singura care priveste lucrurile astfel.Cred ca viziunea ta asupra sexului si sexualitatii are la bază o educație foarte conservatoare și o lipsa a libidoului.Asta nu te face ciudata ci trebuie doar sa găsești un partener potrivit ție. Mult succes și discuția cu în psiholog specializat în probleme sexuale cred ca te va ajuta sa te înțelegi mai bine.