| ValentinaaAndreCristina a întrebat:

Bună TPU! am o întrebare și sper să mă ajutați cu niște răspunsuri cât mai serioase vă rog.Eu împreună cu prietenul meu aseară ne-am întâlnit și la un moment dat i-am făcut oral și după mi-a spus să mă opresc că își dă drumul.Menționez că nu s-a întâmplat nimic mai mult,el nu și a introdus penisul în vaginul meu.După asta, m-am șters la gură că era spermă că era scuipat habar n-am.După m-am grăbit să plec acasă și nu m-am spălat pe mâini. După 15-20 minute am ajuns acasă și uitasem complet să mă spăl și la un moment dat mi-am introdus degetele în vagin (fracție de secundă) și după am urinat. Există posibilitatea să rămân însărcinată? vă rog să mă ajutați cu niște răspunsuri

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Spermatozoizii traiesc maxim cateva minute 2-3 in afara organismului. Ai avea un ghinion teribil sa se fi intamplat ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să clarificăm situația: ai avut o interacțiune sexuală orală cu prietenul tău și ai o întrebare legată de posibilitatea de a rămâne însărcinată după ce ți-a spus să te oprești pentru că își dădea drumul. Deși penisul nu a fost introdus în vagin, te-ai atins de sperma cu gura și apoi ai introdus degetele în vagin. Șansele de a rămâne însărcinată în acest caz sunt scăzute, dar nu imposibile, deoarece sperma poate fi transferată pe degete și apoi introdusă în vagin. Este important să fii precaută și să consulți un medic sau să faci un test de sarcină dacă apar orice fel de simptome de sarcină. Fii atentă!

| ValentinaaAndreCristina explică (pentru anonim_4396):

Dar avem mâinile destul de uscate, deja trecuseră 15-20 minute

| ValentinaaAndreCristina explică (pentru anonim_4396):

În orice caz, am luat și o pastilă de a doua zi, este eficientă?

| GeorgeCazan a răspuns (pentru ValentinaaAndreCristina):

Ai luat pastila degeaba. Mă rog, ai luat-o să fi tu liniștită, dar nu era nevoie.
Șanse 0 de a rămâne însărcinată în condițiile descrise de tine.

| darrio2007 a răspuns (pentru ValentinaaAndreCristina):

Se pare că stai cam prost cu igiena. Asta ar fi prima grijă a ta. Ai mai plecat si pe strada nespalata pe maini.
Iti lua cateva secunde sa te speli, inainte de a pleca de la el.

| Bobocica321 a răspuns:

Nu e nici o sansa sa ramai insarcinata, spermatozoizii in contact cu aerul mor!

| Hypotronic a răspuns:

Iartă -mă, îmi cer scuze în avans, dar întrebările astea în 2023 care încă există la foarte multe tinere din România și tineri deopotrivă, pur și simplu e alarmant și inadmisibil

Niciodată în viața asta nu o să rămână o fată sau femeie însărcinată doar pentru că i-a rămas spermă pe mâini și nu s-a spălat sau pe haine, sunt șanse nule, inexistente

Cine spune că există și cea mai mică șansă, e absurd

Sunt șanse literalmente mai mari să te lovească un asteroid decât asta

Sunt oameni fertili care se chinuiesc luni întregi, sex cu penetrare și ejaculare în vagin și abia reușesc să prindă o sarcină

Aveți internetul acum, puneți mâna și căutați, acum nu mai avem scuze ca altădată

Multă baftă!