| ValentinaaAndreCristina a întrebat:

Bună TPU!,am o întrebare și sper să mă ajutați cu răspunsuri cât mai serioase.Eu împreună cu prietenul meu ne-am întâlnit aseară și i-am făcut oral și mi-a spus să mă opresc fiindcă își dă drumul,Menționez că nu s-a întâmplat nimic mai mult, nu și-a introdus penisul în vaginul meu.După el s-a dus la baie iar eu m-am șters la gură de spermă sau scuipat nici eu nu știu…După mă grăbeam să plec acasă și nu m-am șters pe mâini. După 15-20 minute am ajuns acasă și am uitat complet să mă spăl pe mâini și mi-am introdus degetele în vagin fracție de câteva secunde și după am urinat. Întrebarea mea este dacă există riscul să rămân însărcinată din atât, vă rog seriozitate în răspunsuri

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum pori fi asa naiva, nu ramîi gravida bagînd degetele in vagin chiar daca aveau sperma pe ele, sperma devine fertila numai in vagin nu pe mîini, ea in contact cu aerul devine inactiva, deci nu esti gravida asta este clar, ce varsta ai?

| mihai69 a răspuns:

Nicio șansă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu.Spermatozoizii mor in cateva minute daca dau de orice suprafata rece, uscata etc.Numai in vagin au conditiile prielnice pentru a supravietui.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.