| DeliaCute a întrebat:

Am o mare dilemă.Cum ar trebui să descurca un sărut? Să spunem ca mie îmi place de un băiat și el da semne ca mă place dar personal nu i-am spus și nu mi-a spus asta.Cum aș putea să fac acest pas, să îl sărut?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este atat de simplu si usor incat devine complicat de explicat asa ceva. In primul rand ar trebui sa existe un motiv plauzibil pentru a face un astfel de gest. L-ai putea ruga sa te insoteasca undeva (un magazin, biblioteca, etc) si la sfarsit sa-l raspatesti pur si simplu cu un sarut. Poti fi convinsa ca va fi incantat si nu te va refuza sa repetati o noua plimbare. Incearca deoarece nu ai nimic de pierdut decat de castigat.Succes.

| PisicaDragutza3 a răspuns:

Mereu am crezut ca baietii sunt cei 'cu curaj' aici.Ati putea dupa ore sa stati intr-un loc retras cu o scuza simpla:temele. Zic intr-un parc ceva.Si pentru ca presupun ca stati mai departati te apropii de el sa afli ceva la un exercitiu.Il privesti in ochi...
Nu vreau sa iti fac scenarii era doar o idee c:
lasam sa curga totul de la sine