| AlleAlllexandra a întrebat:

Am o mica,sau mare problema. Imi place de un baiat, are 15 ani si e la aceiasi scoala cu mine. Eu nu locuiesc la oras,ci intr-o comuna foarte mare, dar lumea se cunoaste intre ea. Eu am 12 ani(aproape 13). Maai,eu am fost si sunt prietena foarte buna cu el,povestim de toate,avem incredere unul in altul,dar el in vara a avut o iubita,pe nume Ioana,multe prietene de-ale mele o cunosc,iar zilele acestea cu nimic rau in gand am zis sa ma imprietenesc cu ea,i-am trimis cerere pe facebook,am vorbit,am intrebat-o putin de fosta ei relatie...El a fost foarte dezamagit. Am incercat sa-l conving ca nu vroiam sa ii fac ceva rau. O prietena de-a mea s-a cunoscut cu el si l-a intrebat cum sunt,etc. A zis ca sunt frumoasa,simpatica si cu draci laughing L-a intrebat de asemenea daca vrea sa fie cu mine, el spunea ca nu. Avea cateva motive:
1) Ca sunt mica;
2)Ii este frica sa fie cu mine deoarece nu vrea sa ne despartim
3) Eu sunt fata de preot si nu vroia sa zica lumea ca ...Nu stiu ce.
Eu spun ca nu sunt niste motive bine intemeiate de a nu avea o relatie cu mine. Cum as putea sa-l cuceresc frumos? Ce as putea face sa-l conving saa fie cu mine?

10 răspunsuri:
| lolylolypops a răspuns:

Spune-i ca vrei sa fii cu el si gata! Vezi ce zice si spune-i ca impotriva motivelor lui care mie mi se par juvenile tu vrei sa fii cu el si gata!

| AlleAlllexandra explică (pentru lolylolypops):

Mi-e cam rusine sa fiu atat de directa. Altfel nu as putea?

| lolylolypops a răspuns (pentru AlleAlllexandra):

Poti sa-i trimiti un mesaj, stiu si eu sunt cam rusinoasa! Exista si teama unei respingeri, da, te inteleg!

| AlleAlllexandra explică (pentru lolylolypops):

Ti-am dat add pe mess.

| lolylolypops a răspuns (pentru AlleAlllexandra):

Intru si eu acum, intra si tu sa imi povestesti mai detaliat!

| PisicutaMea a răspuns (pentru lolylolypops):

Si eu am o poveste asemanatoarea, doar ca sunt putin mai mare

| lolylolypops a răspuns (pentru PisicutaMea):

Cati ani ai?

| PisicutaMea a răspuns (pentru lolylolypops):

| AlleAlllexandra explică (pentru PisicutaMea):

Va rog eu, daca vreti sa vorbiti, faceti-o pe privat, aici nu e chat. Caut raspuns la o intrebare.

| lolylolypops a răspuns:

Daca vrei sa mai discutam uite id-ul meu: loly. lolypops