| anonim_4396 a întrebat:

TPU. am o prb.

Ma simt trista. nu stiu de ce. atunci cand ascult melodii... nu stiu ma intristez,,, [ ascult melodii triste, dar si happy ] nu stiu ce sa fac... ma izolesc de toti. vorbesc cu persoanele pe care imi sunt dragi. nu stiu parca asa din sila. parca,, sunt suparata pe acea persoana. nu stiu ce se intampla cu mine.

Insinuez ca. imi placea de un baiat. si eram trista cand il vedeam cu alta fata. dar asta nu este pentru. acum. nu mai simt nimic pentru el. e doar un prieten foarte bun ` dar. cand ascult melodiile. pe care le ascultam cand eram indragostita de el imi aminteste de el. si simt multi multi fluturi in stomac imi amintese fiecare clipa. alaturi de el...

Nu stiu ce se intampla cu mine. sunt tristaa. foarter trista cum am zis in primul paragraf

Ce sa fac? `

Va rog sa nu luati in bataie de joc ce am spus. pentru ca este adevarat

Ps: funda si vot `! Mersi`! scuze categoria.

8 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Buna! In primul rand tu te minti singura: simti in continuare multe pentru acel baiat! Nu poate continua prietenia aceea dintre voi daca vrei sa nu te mai intristezi! Si nu te mai lasa "modelata" de o melodie...esti om, nu marioneta! asculta doar melodii care sa te bucure, sa te faca sa te gandesti la lucruri frumoase, la distractie.
Totul e simplu daca iti doresti sa te shimbi! Si totul vine din modul nostru de a gandi, de a vedea lucrurile;

Pune-ti ordine in ganduri, incepi si practica un sport, aloca din timpul tau liber unor activitati placute si nu te mai minti ca nu mai simti nimic pentru baiatul ala; faza de recunoastere este primul pas spre "vindecare"; si repet: pune punct relatiei de prietenie pe care o ai cu acel baiat! Asta daca chiar iti doresti sa te "vindeci"!
Bafta!

| Missdaydreaming a răspuns (pentru answer):

Am trecut si eu printr-o depresie dintr-un ghiveci de motive printre care si al tau happy si asta e cel mai bun sfat pe care il poti primi happy profita ca ti s-a dat!

Răspuns utilizator avertizat
| LoveDee03 a răspuns:

Este normal sa avem anumite perioade cand vrem sa fim singuri,nu te izola,iti faci mai mult rau,deschide-te,discuta cu cineva care te intelege si te asculta,refati viata,fa-ti prieteni noi,fi sociabila, mereu cu zambetul pe buze si poate iti faci un iubit, succes!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai asculta melodiile alea happy. serios iti zic. mai da-l incolo de baiat ca nu merita chiar toti asa mare atentie si tristete.