| anonim_4396 a întrebat:

TPU. am o prb.

Ma simt trista. nu stiu de ce. atunci cand ascult melodii... nu stiu ma intristez,,, [ ascult melodii triste, dar si happy ] nu stiu ce sa fac... ma izolesc de toti. vorbesc cu persoanele pe care imi sunt dragi. nu stiu parca asa din sila. parca,, sunt suparata pe acea persoana. nu stiu ce se intampla cu mine.

Insinuez ca. imi placea de un baiat. si eram trista cand il vedeam cu alta fata. dar asta nu este pentru. acum. nu mai simt nimic pentru el. e doar un prieten foarte bun ` dar. cand ascult melodiile. pe care le ascultam cand eram indragostita de el imi aminteste de el. si simt multi multi fluturi in stomac imi amintese fiecare clipa. alaturi de el...

Nu stiu ce se intampla cu mine. sunt tristaa. foarter trista cum am zis in primul paragraf

Ce sa fac? `

Va rog sa nu luati in bataie de joc ce am spus. pentru ca este adevarat

Ps: funda si vot `! Mersi`!

3 răspunsuri:
| LadyNaty a răspuns:

Te inteleg atat de bine.Mi se intampla la fel.E normal.El a facut parte din tine, din inima ta.Nu ai cum sa il scoti cu forta.E ca o rana, inchisa atunci cand esti in preajma celor dragi si deschisa atunci cand esti cuprinsa de gandurile acelea, de vechile sentimente.Ca si cum te-ai lovi iar si s-ar redeschide.E greu, intr-adevar.De cand am terminat relatie cu fostul meu iubit(am fost un an impreuna),m-am sensibilizat foarte mult. Unele imi aduc aminte de el,chiar si locurile, de exemplu mergeam foarte des cu el in mall, la Afi Palce.Acel loc, acum, ma doare sa il mai vad.Ma cuprind atatea amintiri placute, dar dureroase, fiind singura.Nu garantez ca iti va trece asa repede.Chiar te inteleg, dar nu stiu cum sa iti explic ca sa ma intelegi si tu pe mine.Simt aceleasi chestii.Nu ai ce sa faci, nu vor disparea.Doar concentreaza-te pe viata ta,incearca,doar incearca sa uiti,sa ai alte preocupari,eventual incepe un sport ceva,de genul karate,judo, volei, tenis etc.Viata merge mai departe.Successad!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai asculta muzica deloc cateva zile.

| adorada96 a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu mama ta... ea te intelege cel mai bine... cat despre muzica, parerea mea e ca nu are nici o legatura cu tipul asa ca nu mai asculta acele melodii daca iti fac rau.