| Sawarekh a întrebat:

Este normal la 25 de ani sa-mi lacrimeze ochii si sa ma intristez cand ascult anumite melodii?

Uneori simt nevoia sa ascult melodii triste (italiana, ebraica, spaniola, araba), nu stiu de ce, simt nevoia, dar unele suna foarte bine.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ceva normal. Esti mai melancolic.

| sierra1 a răspuns:

E absolut normal să ai emoții declanșate de diferiți factori. Aici e vorba de muzică

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Foarte normal pentru unii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de puternic esti.

| nukeyly a răspuns:

O fi anormal pe Marte da nu pe Pamant, ar trebui sa fim ca pietrele fara emotii, da si pietrele respira cand aud piese nemuritoare.

| Sawarekh explică (pentru nukeyly):

Te inteleg, insa societatea ne cam invata ca, noi barbatii sa nu ne exprimam emotiile, sa nu plangem....este greu, de aia o mare parte din copilarie m-am ferit ca cineva sa auda cat de sensibil sunt, acum nu imi mai pasa, vreau sa fac ce simt.

| Sawarekh explică:

Si uneori fredonez si eu in timpul melodiei, si mai rau ma i-a...dar nu inteleg de ce asa usor ma activez.

| EliLeli a răspuns:

Adica asculti si plangi fara sa stii ce spun versurile.
Nu stiu daca este normal, dar nu cred ca este anormal. Poti sa plangi linistit in continuare.

| Sawarekh explică (pentru EliLeli):

Aflu ce spune, evident. Nu plang doar ma intristez un pic, empatizez

| calutulfericit a răspuns:

Da fiindca iti aduci aminte de melodiile faine din trecut, intr o lume in care *** primeaza.