| EvelynAlexandra98 a întrebat:

Hey. Am o intrebare stupida. Sa vedem, mie imi place de ceva timp de un prieten. ( cand spun ceva timp, ma refer la un an- doi). Vorbim zilnic, sunteti foarte apropiati, vorbim orice prostie posibila. Si el stie ca il plac dintr-o gluma nevinovata. Am mai iesit pe afara impreuna. Ma intreb, ar trebui oare sa las lucrurile asa? Am 16 ani si n-am avut nici o relatie. Sa nu aud jigniri, si asa ma simt aiurea. :

Răspuns Câştigător
| Luuluu a răspuns:

Buna, deci, din ce ai scris tu aici, baiatul respectiv stie ca-l placi dar nu face nimic in privinta asta... Pai, cred ca in situatia asta, exista doua sau trei posibilitati. Prima este aceea ca si lui sa ii placa de tine insa nu stie cum sa te abordeze, cea de-a doua este aceea ca el sa nu simta nimic mai mult pentru tine decat o simpla prietenie sau, cea de-a treia situatie poate consta in neseriozitate. Poate ca nu-si doreste o relatie.

Astea sunt parererile mele. Nu sunt ''Doctora in dragoste'' laughing. Am o intrebare totusi, baiatul este mai mare cu mult decat tine?

| EvelynAlexandra98 explică (pentru Luuluu):

Pai, nu tocmai. Adica eu sunt a noua si el e a zecea, dar sunt cu cateva zile mai mare ca el, adica nu, suntem de aceeasi varsta.

5 răspunsuri:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
Nu poate exista doar o simplă relaţie de prietenie între băiat şi fată, deoarece mai devreme sau mai târziu cineva dintre ei va suferi din cauza sentimentelor rănite sau neâmpărtăşite. Posibil simţi şi tu această durere. Ai doar 16 ani. Dacă sincer cred că vei mai avea senimente de pasiune şi dezamăgire. Ceea ce te poate ajuta să mai eviţi din ele este dacă vei aştepta să începi unele relaţii la o vârstă mai matură, adică când te vei cunoaşte şi mai bine pe tine, ceea ce ai nevoie.

http://www.jw.org/......intalniri/

Cele bune.

| DatMikassa a răspuns:

Friendzone is strong in this one.

| Bodea_Madalina_1995 a răspuns:

Pai daca si lui ii place de tine atunci incearca sa vorbiti de voi doi. Daca te simti nesigura, lasa lucrurile sa decurga de la sine. happy. Nu trebuie sa te simti aiurea pentru ca nu orice fata simte nevoia sa aiba relatii de la 13-14 ani. happy

| EvelynAlexandra98 explică (pentru Bodea_Madalina_1995):

Din cate stiu, ar fi putin interesat de mine. Dar o cam dau in bara cu baietii. Asta e problema majora. Nu prea stiu sa imi exprim sentimentele. rolling on the floor)