| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Am o problema. Cum as putea scăpa de frica de a pierde pe cineva drag? Nu în sensul că ar putea muri, în sensul de a dori sa nu mai aiba de a face cu mine. Am o prietena (sunt băiat) și îmi este frica că într-o zi nu va mai vrea să vorbească cu mine. Imi pun tot felul de întrebări cum ar fi: "sunt de ajuns de bun?" "am făcut ceva gresit?" sau "oare ar vrea sa fiu altcumva?" Gândurile astea simt că mă macină mai rău decât relația in sine. Va rog ajutați mă happy

Răspuns Câştigător
| Anna71 a răspuns:

Bună. Pur și simplu trebuie să fi conștient că fericirea ta nu depinde de alte persoane. Nu toate persoanele din viața noastră vor rămâne pentru totdeauna. Eu mereu zic că totul în viață se întâmplă cu un motiv, pe care noi de cele mai multe ori nu îl știm sau înțelegem. Tot ce pot să îți spun e să nu rogi niciodată oamenii care nu te mai vor în viața lor să rămână.

8 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Fa ti mai multi prieteni, nu te atașa doar de o singură persoană fiindca fără să vrei poti ajunge sa o sufoci si acea persoana automat va simti nevoia sa se retragă putin. Fericirea ta nu poate consta doar intr-un om, fericirea ta are legatura cu tine

| SharpEagle a răspuns:

Nu-i asa ca-i prima? laughing

| anonim_4396 explică (pentru SharpEagle):

Așa e, apropo te am văzut în video la faiar, mă bucur că ai dat comentariu la întrebarea mea =)

| SharpEagle a răspuns (pentru anonim_4396):

Uh? In ce video?

| iulianwyy a răspuns (pentru SharpEagle):

Caută Faiar Silviu pe yt și este un video de acum câteva zile și titlul era ceva gen "TPU trebuie închis (foarte cringe)" și is întrebări puse de oameni cu răspunsuri funny, și am văzut câteva răspunsuri de la tine happy

| SharpEagle a răspuns (pentru iulianwyy):

Da, am vazut. laughing
Ce sa zic, omul rade, uneori are de ce sa rada, dar din pacate doar asta face, adica nu dezbate, nu face o critica d-aia argumentativa. E pe sistem "pfaaai, uite ce mutra are asta" si cam atat. Da, nu zic, unele raspunsuri de le dau unii sunt de-a dreptul horror sau maxima stupizenie, dar parca nu m-as include la categoria asta. laughing Nu inca.
E drept, anumite dume de le dau pe aici sunt deliberat cu iz de caterinca, dar din ce m-a citat el, le-a cam inteles deampulea, erau subtiri rau. Ori poate ca le-am exprimat eu deampulea, e si asta o varianta.
De exemplu, postarea aia cu "asteapt-o cand iese din tura". Da, se pare ca n-am gasit formularea fericita, multi se gandesc la "pandeste-o si urmareste-o". Nici vorba. Era doar gasirea unei metode de a o aborda in afara mediului de job (adica, mimezi ca te intalnesti intamplator, o saluti, "stii, eu sunt ala de vin zilnic pe aici si aleg doar casa unde esti tu, chit ca e cea mai mare coada").

| anonim_4396 explică (pentru SharpEagle):

Te înțeleg perfect happy

| SharpEagle a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah, si aia cu "cand e sexy un cur de mascul". Pai, omul n-are de unde sa stie ca daca dai la rame cateva ore, atunci efectiv de dor bucile curului, deci se cam aplica aia cu un cur musculos pentru un "du-te, vino sustinut" rolling on the floor
De ce nu-si zice el parerea sau de ce nu argumenteaza de ce e praf raspunsul ala? Cred ca niciodata nu si-a pus problema sa se gandeasca la raspunsul intrebarii aleia, poate ca d-aia laughing
Dar, la esenta, raspunsul meu sta in picioare, s-o intrebe pe nevasta-sa, poate-i schimba fata optica...Sau mai stii, poate ca nu, ca sa nu-l faca sa se simta prost tongue