| mamagama a întrebat:

Buna, TPU! Am o problema delicata. Am stat in pat cu prietena mea. La un moment dat ne-a venit sa ne sarutam, apoi am inceput sa ne masturbam unul pe altul (degetul meu mijlociu in vaginul ei, mana ei peste penisul meu). Eu am un micropenis in stadiu initial, dar imi creste destul de mult pana la forma lui de zenit. Ea este virgina (am deplina convingere), este foarte stramta si cu greu pot strapunge himenul ei. Mana ei a facut o miscare brusca si a decalotat penisul pana la descoperirea glandului (o freca pe piele). Mi-am retras mana din vaginul ei si am pus mana pe penisul meu, calotandu-l la loc. Cand am penisul decalotat, glandul ma ustura si nu pot ejacula. Apoi am dormit o ora si ne-a venit din nou sa ne masturbam, dar nu m-am spalat pe maini intre cele doua acte. Este posibil ca sa ramana insarcinata cu lichidul meu de preejaculare de pe deget (lubrefiantul), chiar si dupa o ora de pauza? Mentionez ca degetul meu era uscat inainte de a doua masturbare si nu am avut intelectul de a ma duce la baie sa ma spal bine pe maini. De asemenea, cand am calotat, am folosit aratatorul si policele ambelor maini. Masturbarea i-am facut-o cu degetul mijlociu.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De multe ori ma intreb, oare de cate ori voi fi nevoit sa repet si sa reamintesc faptul ca femeia pentru a ramane insarcinata in mod absolut obligatoriu, trebuie sa fie in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual in momentul in care are loc actul sexual, sau joaca sexuala ori masturbarea ''pasaricii''.
Astfel ca pentru informarea ta corecta trebuie sa stii urmatoarele :
1.) Lichidul preejaculator NU are in continutul sau nici macar 1 (UN) singur spermatozoid, in momentul in care este produs de glanele Cowper si este deversat in uretra penisului.
2.) Sarcina se poate forma NUMAI in anumite situatii si conditii absolut obligatorii sa existe la un moment dat si din acest motiv trebuie sa afli pentru a cunoaste pe viitor ca pentru a se putea forma o sarcina este nevoie de un pic mai mult decat simpla penetrare a ''pasaricii'' si putina sperma si din acest motiv te sfatuiesc si iti indic sa citesti cu atentie urmatoarele explicatii.
Pentru informarea ta precisa, exacta, certa si cat mai corecta trebuie sa stii ca :
A.) pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 CONDITII,
B.) si precizarea ca cele 2 conditii sunt OBLIGATORII sa existe si ambele trebuie sa se si produca in acelasi timp, simultan si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR in cazul in care sperma ajunge in mod cert in vagin in urma unui act sexual/joc sexual/masturbari care este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Actul sexual/masturbarea poate fi intretinut doar in una sau in toate cele 4-5 zile fertile situate inaintea zilei de ovulatie, sau FIX in ziua ovulatiei cand apare OVULUL in uter si acesta este VIABIL. Este determinat atat stiintific si medical ca OVULUL este VIABIL si poate fi fecundat NUMAI/DOAR in singura/unica zi si anume cea a OVULATIEI de catre un singur spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma si NU si din lichidul preejeculator asa cum sustin unii agarici ageamii de pe acest site.
2-) Dar chiar si daca este indeplinita prima conditie si anume cea privind o zi fertila chiar si atunci trebuie sa fie indeplinita si cea de a 2-a conditie obligatorie pentru ca sarcina sa poate lua nastere si anume acea confirm careia SPERMA autentica trebuie sa ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN, indiferent in ce cantitate, in cel putin una din cele 4-5 zile ale perioadei fertile a ciclului menstrual.
Fiindca in cazul tau au lipsit practic toate conditiile atat cele necesare cat si cele obligatorii cum ar fi : SPERMA, PENETRAREA si posibilitatea ca joaca de-a sexul sa NU fi avut loc in zilele PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual, reiese ca in mod logic si normal formarea sarcinii devine in proportie de 100% IMPOSIBILA. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poate fi gravida din moment nu ai penetrat-o, nu ai ejaculat in ea si nu era in perioada fertila.