| yutsa a întrebat:

Am o problema : eu am iubit de mai bine de 4 ani si intr-o zi i-am spus daca nu ar vrea sa facem sex in3 si tot am vorbit pana am cazut de acord sa o facem in 3 (2fete si el)dupa ce am gasit a 3 a persoana am mers la ea acasa am inceput sa ne jucam adevar sau provocare. El a pus-o sa-si dea jos sutienul, sa danseze din fund etc si mi-am dat seama ca nu o pot face pentru ca poate sunt prea geloasa sau nu stiu care e problema. Am mers acasa in sfarsit si i-am spus ca nu pot sa o fac in 3 pentru ca se poate sa nu mai tin la el asa de mult.s-a suparat si a zis" bine ca m-ai pornit si acum tot tu dai inapoi. "Bine inteles ca tot eu am fost aia consolata pana la urma pentru ca nu am mai vorbit cu ei aproape de loc in urmatoarele zile. Si mi-a zis ca isi doreste sa o faca in 3 dar daca eu nu vreau ma intelege pentru ca nici lui nu iar fi placut sa o fac cu inca un baiat pe langa el dar daca ma rasgandesc sa ii spun. Si ma deranjeaza foarte mult ca am inceput ceva i-am implicat pe ei si am renuntat. Vreau sa fac asta dar imi iubesc prietenul si nu as vrea sa il pierd mai ales ca cealalta fata nu a facut sex de cateva luni si nu vreau sa profite de ocazie. Prietenul meu a zis sa beau ceva inainte de asta dar nu-mi surade ideea. Ce sa fac sa nu ma mai simt aiurea ca am renuntat dar daca o facem sa nu fiu suparata pe nici unul din ei2?

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Fetiţo,tu eşti întreagă la minte? Tu îi propui unui băiat lucrul ăsta şi dacă vă despărţiţi şi el spune povestea mai departe şi lumea te etichetează ca fiind o uşuratică, tot tu o să fii cea ofensată. Dacă ai de gând să mergi cu ideea asta până la capăt, să nu mai ai pretenţii de la nimeni şi să nu te aştepţi ca persoanele din jurul tău să te respecte.Trezeşte-te şi deschide-ţi ochii acum, cât încă mai ai timp.Tu nu vezi că îţi baţi joc de viaţa ta?

| maria999 a răspuns:

Eu zic mai bine sa n-o faci cine stie cum i se pune pata fetei pe iubitul tau sau invers. Asta e pe riscul tau. Deci mai bine stai in banca ta ca sa nu regreti dupa ai facut rau ca t ai venit cu ideea si dupa ca te-ai razgandit nu era mai bine daca nu spuneai tu nimic. Nu mai erai acuma in situatia asta. Si e si normal sa fi geloasa daca el o face si cu tine si cu fata respectiva.

| mihai69 a răspuns:

E clar că nu ești „făcută pentru asta". Dacă o faci, va rămâne ceva în mintea ta, așa... ca uleiul pe apă. Și nu se va curăța de acolo până nu te vei despărți de el. Și nici atunci.
Ai putea probabil să intri într-o gașcă de swingeri, dar unde niciunul/una să nu fie iubitul/a ta, ci doar simple cunoștințe.
De fapt, prea puțini dintre cei care practică asta au o relație stabilă și de durată.
Iar „prietenul" tău, dacă ține cu adevărat la tine, ar trebui să (te) înțeleagă. Și să nu mai comenteze.
Sugestie: folosiți eventual jucării erotice sau o păpușă care să condimenteze relația voastră sexuală.