| Floarepestrita123 a întrebat:

Eu in vara m-am atașat de un băiat, vb foarte mult, exagerat de mult, începusem să îl plac cred ca și el pe mine, acum când a început școala(suntem in aceeasi clasă) nu prea a mai vb cu mine(de când l-am îmbrățișat), acum 2 săptămâni a început să mă urmărească până acasă (el zice ca să râdă de mine).
Acum ceva timp ma blocase pe WhatsApp, ieri m-a deblocat și Mi-a spus că ma iubeste, lucruri foarte frumoase, că pe mine mă plăcea de mult, și ma intreaba dacă vreau sa fiu cu el, I-am spus da, după ce i-am spus da, el spune: sunt bun, te-am păcălit, a fost o provocare, eram super super supărată, si ma intreaba dacă m-am supărat I-am zis ca da, după el zice și cum ma pot revanșa, după imi dădea idei: să ies cu el și prietenii lui la un suc, ca după o să rămân cu el singură; dacă vreau să mă sărute, și după voia să ma sune pe camera să vb să vedem cum facem ca să nu mai fiu supărată.
Eu nu inteleg ce vrea!
Sunt foarte bulversata.
Dați-mi va rog o părere, ce credeti voi!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MadalinG99 a răspuns:

Depinde ce varsta aveti, cel mai bun sfat pe care ti-l voi da evita-l o perioada, daca iti da mesaj spune-i ca atunci cand este hotarat ce vrea atunci sa vorbeasca cu tine. Nu-l lasa sa devina prea important atata timp cat tu pentru el esti doar o optiune. Mi se pare super imatur ce face. Trebuie sa-l eviti sa vada ca esti cam suparata pe el iar intr-un mesaj poti sa-i spui,, Mai baiete uite care-i treaba, tu m-ai mintit atunci cand m-ai intrebat daca vreau sa fiu cu tine, imi dai senzatii ciudate atunci cand imi spui ca ma iubesti si senzatii si mai ciudate atunci cand pari cam indiferent, eu nu pot sa ies cu tine si cu prietenii tai, daca vrei iesim doar noi atunci cand ai sa fii hotarat, daca nu atunci lasa-ma in pace si asta este". Multa bafta!

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Incearca sa te cicaleasca sa vezi cat de misto e el, astfel incat sa fii atrasa de el.
Intra in joc, dar fii prudenta, poate iesi ceva frumos daca sunteti suficient de maturi.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Părerea mea e că e un ciudat și cel mai bine ar fi sa stai departe de el și să nu îl mai bagi in seamă și să găsești pe altcineva după ce îți vei reveni și nu te vei mai gândi la el, eu așa vad lucrurile dar tu faci ce vrei.

| Mistery3Teodora a răspuns:

Eu cred ca vrea sa se joace cu tine. Poate a pus un pariu cu alti baieti, nu stiu. Dar ceea ce stiu e ca nu asa arata dragostea.
Daca te-ar placea cu adevarat ar face pasul urmator fara jocuri de genul asta.Cred ca vrea sa te testeze cumva sa vada cat de mult il placi, doar ca sa-si inalte orgoliul. Sfatul meu e sa renunti la el. Fa-te ca nu-ti pasa. De obicei baietilor le plac mai mult fetele care sunt greu de cucerit.