| anonim_4396 a întrebat:

am o problema. Imi place de un baiat care e cu fratele meu la fotball si nu stiu (dar sunt posibilitati sa ma placa) daca ma place. Noi suntem in aceeasi scoala, amandoi IUBIM fotbalul, el e cu o clasa mai mare. Amandoi suntem blonzi, el poarta niste ochelari misto, amandoi avem aparat dentar. Dar nu stiu prea multe lucruri despre el. Si prin preajma lui ma mai intimidez si cand ma intimidez zic chesti proaste.
Problema am 12 ani si sunt a 5.

Ma poate ajuta cineva? Ce sa fac? Sa ma las?

Răspuns Câştigător
| TanteMarianne a răspuns:

In legatura cu problema ta ca ai 12ani si esti a5a,nu are nimic dragostea e dragoste.in dragoste de principiu nu conteaza varsta sau cum ai reusit sa zicem sa ramai repetent.

Cum sa-l abordezi acum:
SImplu cand joaca football uitate la el cum joaca si daca stii si tu sa joci cat de cat cum trebuie spune-le baietilor ca vrei si tu sa joci. Atunci cand joci incearca sa stai in preajma baiatului de care-ti place, adica daca sunteti in aceiasi echipa ajuta-l sa marcheze un gol sau cel mai bine marcheaza tu un gol.Cel mai bine e sa joci in echipa adversara, atunci poti sa-i iei mingea si sa-l impresionez marcand un gol.
Poti sa mai afli lucruri despre el si daca il gasesti online sau intreba-l pe fratetu.

| HappyAngelina a răspuns (pentru TanteMarianne):

Mersi. De pe data de 12 ianuarie ma voi duce si eu la football unde este el si frati-miu. O sa-ti urmez sfatul. Dar tot o sa am problema aia cu intimidarea. O sa incerc sa rezolv eu asta.

| TanteMarianne a răspuns (pentru HappyAngelina):

Gandeste deschis. Ce se poate intampla in cel mai rau caz. Rade de tine isi bate joc de tine, dar o sa uite. NU o sa te tina minte toata viata si nu o sa-si bata joc de tine pana ajungeti amadoi in cosciug.
In cel mai bun caz va dati intalnire si sunteti impreuna...