| BiancaManolache a întrebat:

Am o problemă, în trecut am avut o relaţie de 1 an şi câteva luni cu un băiat. Acesta s-a despărţit de mine iar după o perioadă eu am cunoscut un alt băiat cu care am în prezent o relaţie de 2 luni. Problema este că de câteva zile am început să vorbesc iar cu fostul şi mi-am dat seama că încă îl mai iubesc şi am început să mă gândesc să mă despart de actualul pentru fostul dar nu ştiu ce să fac pentru că actualul nu mi-a greşit cu nimic, nu m-am certat niciodată cu el, ne înţelegem extrem de bine şi mi-a zis că s-a ataşat foarte mult de mine şi nu prea aş avea motiv să mă despart de el. Mulţi prieteni îmi zic să nu fiu proastă şi să mă împac cu fostul că ciorba reîncălzită nu mai are acelaşi gust dar inima mea îl vrea pe fostul. Nu ştiu ce să fac, ar fi 2 variante: mă despart de actualul fără niciun motiv întemeiat sau rămân cu actualul şi nu mai vorbesc deloc cu fostul şi încerc să-l uit. Voi ce ziceţi că ar trebui să fac?

7 răspunsuri:
| 666_7474 a răspuns:

Clasica povestelaughing. Iti spun din experienta faza cu ciorba, dar relatia 2 este de scurta durata, deci tu decizi daca merita sa il lasi pe tipul 2 pentru fostul. Ar trebui sa te gandesti ca odata ce e "fost" este pentru un motiv, mai ales ca el te-a lasat! In plus, nu stiu ce te face sa crezi ca relatia care nu a mers in trecut va merge acum. Mai gandeste-te!happy

| aditimus a răspuns:

Ar trebui sa faci cum iti dicteaza inima, daca el s-a despartit de tine primul inseamna ca el a gresit si nu ar mai fi la fel totul, opinia mea ramai cu cel care nu ti-a gresit si care te intelegi mai bine!

| neutrino a răspuns:

Varianta b).

| cristimihailov a răspuns:

La momentul la care te-ai despartit de primul, ai facut-o cu un motiv destul de clar ma gandesc eu.

De ce acel motiv a disparut?

Incearca sa iei o pauza cu actualul, sa te uiti "in piata" si sa alegi unul mai bun, daca asa consideri.

| trixiiie a răspuns:

E mai bine să lași trecutul în trecut. Din moment ce v-ați despărțit o dată, e evident că n-o să dureze nici a doua. BĂiatul ăsta cu care ești acum te iubește, e atașat, e păcat să-l rănești și apoi să fii și tu rănită.

| ribe a răspuns:

Voi,femeile,va mai suportati?

| Oana92 a răspuns (pentru ribe):

rolling on the floor de cele mai multe ori nu rolling on the floor