| Tasya05 a întrebat:

Buna tpu.Am o problema, mai ciudata. :l In ultima zi de scoala (22.06) dupa ce am ajuns la scoala, prietenul meu cel mai bun mi-a spus sa ma duc cu el pana acasa, sa imi dea placa de par ( i-am imprumutat-o ziua aia ). Fiind cei mai buni prietenii, am acceptat. Dupa ce am ajuns, am mers la el in camera, sa imi arate pisicuta lui puppy dog eyes. M-am asezat pe coltul patului, iar el a venit langa mine. A inceput sa ma sarute pasional, iar dupa vreo 5 minute, s-a asezat peste mine :l (parintii lui nu erau acasa). I-am dat o palma, si i-am spus ca nu accept sa fac asa ceva. El mi-a spus ca nu am cum sa il refuz, pentru ca stie ca il plac :l. Mi-a spus ca, daca il refuz, numai avem ce discuta, si imi va face viata un calvar... Evident ca am refuzat. El este genul de baiat, destept ( are numai 10 pe linie, a luat premiul intai ), foarte cuminte, genul de baiat dupa care toate fetele sunt innebunite.Nu m-as fi asteptat niciodata la asta de la el, era ca fratii sad. Nu stiu ce a spus el tuturor, probabil ca le-a spus ca m-am culcat cu el, pentru ca de vreo saptamana, tot primesc mesaje de la colegi, gen : 'curvo, cat dai pe ora?'. Le-am explicat de 2490832904 ca nu s-a intamplat nimic. Dar ei o tot tin pe a lor. Singura care m-a crezut a fost mama sad. Nu stiu ce sa fac crying M-am saturat sa tot primesc mesaje din astea crying. Mama a vorbit cu mama baiatului, iar ea a spus ca baiatu ei nu ar face niciodata asa ceva ( cica) :l. Va rog, un sfat. Ce as putea face?crying

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Bună.

Mdea, cam aşa de întâmplă mereu, eşti prietenă foarte foarte bună cu un băiat fără să fie nimic între voi..la un moment dat băiatul începe să placă pe fată şi cunoscând-o de mult timp încearcă chestii de genul ăsta.:-s. Sincer, nu băga în seamă ce zic colegii tăi." curv'o " straight face Doamne aşa ceva.n-am văzut. Vorbeşte cu băiatul ăsta serios despre asta. dacă începe cu faze gen-u : " Dacă nu facem, spun mai multe ", spune-i mamei tale tot ce a zis.happy. Nu merită să stai cu un băiat ca ăsta. dacă ajungi să faci asa ceva, o să se laude şi mai mult. ceea ce nu înţeleg eu, este de ce nu l-ai refuzat când te-a sărutat.straight face.îl placi?

| Tasya05 explică (pentru BLeur):

Pai. suntem prieteni de 4 ani, aveam o usoara simpatie fata de el. Intr-un timp, am si fost impreuna. Pentru putin timp, dar totusi.Parea baiatul ideal. Oricum, intr-un fel ' ma bucur' pentru ca mi s-a intamplat asta, pentru ca am vazut ce fel de om este...oh go on.

| BLeur a răspuns (pentru Tasya05):

Da.măi, chiar dacă sunteţi prieteni de 4 ani, tu trebuia să te gândeşti că dacă face acest lucru, te sărută şi mai ştiu eu ce face.să-l respingi, pentru că puteţi distruge o prietenie în câteva secunde. Nu te condamn dacă ţi-a plăcut, este normal.dar e un nesimţit dacă a putut să facă aşa ceva.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

40 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

S-a tîmpit lumea, și puștanii ăștia obsedati de sex de la 13 ani, vorbeste cu profesorii tăi să îl potolească, eventual dîndu i note mici, ca să nu m ai fie tare si mare, un puștan, normal că mama lui i a luat apărarea, doar e fisu, ce putea să zică că pușlamaua, pardon băiatul e pornit de mic pe lucruri de adulți? Mergi la politie cu mama ta și depui plîngere dacă nu te lasă colegul in pace, și politia îi dă o amendă de măsa o să îl pună în ramă, eventual cu un pumn.

| Necunoscutul548 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Imi place cum gandesti tipule (mai ales faza cu pumnul)

| Murzik a răspuns:

Nu asculta pe nimeni, traiesteti viata cum iti place!

| stpu a răspuns:

Draga, nu exista baiat ideal. Cu siguranta dupa ce ai plecat s-a masturbat gandindu-se la tine. Acum il mai crezi ideal?
No, acum, daca esti o gagica buna, ar trebui sa te obisnuiesti cu ideea ca toti baietii vor sex de la tine, cel putin pana la o anumita varsta. Bineinteles, asta nu inseamna ca trebuie sa te hartuiasca, dar in mintea lor vor avea doar sex.
In schimb, explica-mi si mie chestia asta: te obliga, si totusi te saruta pasional. Cum vine asta? Inseamna ca ti-a placut, inseamna ca ai vrut sex sau chestii d-astea mai intime, dar intre timp te-ai razgandit.

| SaveTheNature a răspuns (pentru stpu):

Pari a fi un obsedat sexual. Ai p[apusi gonflabile acasa?laughing))Sau te multumesti doar sa fii gay?

| Tasya05 explică (pentru stpu):

Doamne, am mentionat de 1290312 de ori ca nu m-am gandit nici o secunda sa fac sex cu el. Si urasc cand aud baietii : 'daca esti o gagica buna' :l

| forsaken99 a răspuns:

Am eu o idee vrei sa-mi dai nr lui de tel sa vezi cei fac prieteni mei abia asteapta sa se ia de cineva.

| forsaken99 a răspuns:

Daca vrei o razbunare murdara. happy

| luliluli a răspuns:

Ignora-l. Nu mai vorbi TU cu el, pentru ca nu merita, nu este un om de caracter. Chiar daca te-ai fi culcat cu el, un adevarat gentlemen nu ar discuta cu altcineva despre asta. Nu te gandi la ce a spus tuturor; nu conteaza. tu nu trebutie sa te scuzi in fata colegilor tai, nu trebuie sa te simti datoare sa dai explicatii. In fond e viata ta, si e problema ta cu cine te culci sau nu. Daca ceilalti deschid discutia, fa un gest de indiferenta, nu spune nimic si schimba subiectul. E mai bine asa.
Daca incepi cu explicatii e mai rau. Abia ii dai apa la moara. Ignora-l, si o sa vezi ca in 3 zile toate vor trece. Daca ti-e greu sa nu vorbesti deloc cu el (fiind colegi) raspunde-i sec (monosilabic daca se poate) atunci cand te intreaba ceva si numai daca intrebarea iti este adresata TIE explicit, si in rest nu schimba nici o vorba cu el. Nu poti sa-l mai consideri prietenul tau cel mai bun. Nu te-a dezamagit prin lipsa lui de caracter? Nu conteaza ca are 10 pe linie daca e un om de nimic.
Ai mare noroc ca mama ta este alaturi de tine. Cel mai bine ar fi sa nu se implice mai mult, ca s-ar putea ca interventia ei sa-ti faca rau, in sensul ca vazand ca mama ta intervine "prietenul" tau intelege ca iti pasa, si va continua ca sa te faca sa suferi.
Sunt alaturi de tine... succes!

| NbhdDaughter a răspuns:

I can't believe this

| Preda_Mariana_1972 a răspuns:

Ai putea pur si simplu sa ignori mesajele tu stii care este adevarul sau sa-i faci o reclamatie la politie ca te hrtuieste.

| RennaM a răspuns:

Nu te oftica si eu am patit asa...da recunosc a fost ff greu sa ies din incurcatura

| DeianVendetta a răspuns:

N-ai spus ce vârstă aveți. Un zvon de genul ăsta nu dispare prea ușor, s-ar putea abia după ce termini școala generală/liceul să scapi... Ceea ce poți face e să-l convingi pe tip să recunoască faptul că a mințit (trebuie să ajungi la sursa zvonului), sau să te folosești de chestia asta ca să-l umilești și tu la rândul tău. Ai putea să găsești multe lucruri, femeile sunt inventive, dar na, răzbunarea e arma prostului.

| Tasya05 explică (pentru DeianVendetta):

13 ani, ma scuzati, am uitat sa mentionez.

| DeianVendetta a răspuns:

Te-aș mai sfătui un lucru, la vârsta asta nu ar trebui să te preocupe sexul, părerea mea e că e prea devreme, adică ar trebui să te documentezi, să știi cât mai multe despre asta, dar nu ar trebui să-ți începi viața sexuală de la o vârstă atât de fragedă. Doi la mână, nu ar trebui să te ambiționezi, să știi că nu o să ajungi niciunde dacă o să te culci vreodată cu tipul ăsta. Te va părăsi a doua zi, te va răni și te vei simți trădată.
De asemenea, nu are rost să-l ții de prieten, pentru că n-are caracter, e un om de nimic.

| Tasya05 explică (pentru DeianVendetta):

Nu m-am gandit nici macar o secunda ca vreau sa imi incep viata sexuala sau ceva.Am o colega care a ramas insarcinata, si am jurat ca nu o sa imi incep viata sexuala pana la 20 de ani. Deci, am jurat, si o sa ma tin de chestia asta.Si, oricum, din ziua aia nu am mai vb deloc cu el. Doar mama a incercat sa rezolve problema cu mama lui, atat.

| BLeur a răspuns (pentru Tasya05):

Şi a reuşit?

| Tasya05 explică (pentru BLeur):

Nu...

| onlychengs a răspuns:

Se intampla mereu, baiatul cuminte, Bff in unele cazuri, face tampenii si mai si minte, nu-i baga in seama, fa-ti prieteni noi! mereu se intampla asa!

| anonimcusangerece a răspuns:

Inregistreazal si arata-i mamei lui si celorlalti nu ceda... urasc tipul asta de oameni, bafta!

| PinguFable a răspuns:

Wow ce poveste trista sad

| sellieania a răspuns:

Salut ar fi bine sa spui citi ani ai daca sunteti buni prieteni trenuiai sai lamuresti frumos ci sa nu-i dai o palma peste fata, lamurestei ca nu e frumos ce as pus ca s-a culcat cu tine a fost alegerea ta ca u nu doresti sati pierzi virginitatea din cite am inteles eu vorbeste cu el si lamurestei bafta.:*

| edoardo a răspuns:

O generatie de tot cacatul O generatie care de la 12-13 ani Ajung iesirile in oras saruturi, sex etc.

| DariaZ a răspuns:

Sa il iei frumos de mana in fata tuturor si sa purtati o discutie, sa le demonstrezi tuturor ca nu ati facut nimic.Sau vorbeste cu el si intreaba-l de ce iti face asta. Bafta!

| ruxiionita a răspuns:

Eu in locul tau as face doua lucruri
1. As incerca folosind psihologia inversa sa-l fac sa recunoasca adevarul. Daca este intaratat pe o tema automat va spune adevarul.
2. As vorbi cu el intr-un loc cu cat mai multa lume despre chestia asta si sa vad ce a avut in tartacuta cand a facut asta.
Daca nu merge nici una atunci poate la carte e destept dar in realitate este un mare prost.

| Necunoscutul548 a răspuns:

This is Romania

Tara asta este 99, 9% cu tampiti

| Tasya05 explică (pentru Necunoscutul548):

Da... ai foarte mare dreptate.

| Numero1 a răspuns (pentru Necunoscutul548):

Ai nu mai spune! Iar tu pesemne ca te afli printre acei 1% oameni normali.
Cine te crezi sa-i faci pe toti tampiti cand este clar ca tu esti tampitul sau tampita!

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru Tasya05):

Hei happy el cati ani are?

| Necunoscutul548 a răspuns (pentru Numero1):

Iti dai seama cu 1% nu inseamna doar 2 3 oameni, nu?
Cam toti de pe TPU sunt de treaba (aproape toti)

Saionara

| Tasya05 explică (pentru Ađřıαηηα):

Coleg cu mine, tot 13.

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru Tasya05):

Wow straight facePoi atunci este un tampit straight face Scuza-ma ca-ti zic dar si eu tot 13 ani am si daca mi-ar face vreun baiat asa l-as snopi in bataie laughing pana ar cere mila straight face noroc ca ai mei sunt un pic mai normali la cap [ normali pe dracu vreau sa zic ca bine ca au inclinatii laughing de gay laughing].

| Tasya05 explică (pentru Ađřıαηηα):

rolling on the floor) Ugh, m-as bucura daca si astia de la mine ar avea inclinatii de gay laughing)))

| Numero1 a răspuns (pentru Necunoscutul548):

Da... ma asteptam sa-ti retragi gafa pe care ai afirmat-o dar nu o faci,
NU poti clasifica o tara intreaga dupa un tembel (asa cum ai facut tu), dar ma rog fiecare crede ce vrea si gandeste cum vrea chiar daca o face gresit.

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru Tasya05):

Da, te inteleg perfect laughing

| Anacond3 a răspuns:

Sa-i zici ca-l bagi in ***** ***** de **********

| VioConstantin a răspuns:

Stiam ca fetele sunt innebunite dupa baieti rai nu dupa babalailaughingmrg poate gresescrolling on the floor Febra Bieber a ajuns si in Romaniaaa huoo

| Westie a răspuns:

Tu l-ai oprit cand s-a urcat pe tine. Inseamna ca il placi, ca altfel te opreai de la prima secunda din sarut. Asa ca, intalniti-va si incepeti o relatie, ca se vede ca il placi.