| ingerasfitos a întrebat:

Buna TPU am o problema mai delicata decate ori ma cert cu iubitul meu imi spune despre fosta...de ex: "C. era mai buna.ma asculta.imi pare rau ca m-am combinat cu tine. etc." ce credeti inca o mai iubeste dupa un an si 2 luni de cand e cu mine?
i-am sp mereu daca o mai iubeste si el spune ca nu ca pe mine ma iubeste dar am f multe banuieli nu stiu ce sa cred?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Iubitu tau face asta ca sa te faca cum vrea el -sunt chestii care fac o fata sa se agite si mai mult, dar depinde de tine sa il faci sa intelega cum sta de fapt treaba!

29 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Daca nu te iubea nu era cu tine si nu incerca sa faie bine intre voi.
Poate incearca sa te faca sa vrei sa fii mai buna decat fosta.
Ai putea sa faci contrariu big grin, spune-i ca esti unica si ca nu te intereseaza cum era sau cum facea fosta. Spune-i ca te deranjeaza comapratiile de genul.Si din cand in cand compara-l si tu cu fostul.

| ingerasfitos explică (pentru irina20):

Da l-am comparat si eu pe el dar cand ma compara el parca il simt asa ca ii pare rau ca este cu mine.

| irina20 a răspuns (pentru ingerasfitos):

Pe o parte asta e si ideea, sa te faca sa vrei sa fii altfel, sa faca sa te simti ca intr-o competitie pentru el. Spune-i sa inceteze.

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil ca incearca sa faca diverse comparatii ca sa te faca sa te simti prost si sa faci cum vrei. Este o mare greseala intr-o relatie ca unul dintre parteneri sa inceapa sa il compare pe celalalt cu fostul/fosta, iubita celui mai bun prieten si invers, etc. Parerea mea ar fi sa nu il mai lasi sa te manipuleze in felul asta.

| Danysan a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Unde ai fost ma Buburuza plecata -imi era dor de tine puppy dog eyes?-Ce sa zic corect -cam asa e -Cred ca putem vb si de manipulare!

| OoBunnyoO a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Sa faci cum vrea*. Scuze, este tarziu.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Danysan):

Ei, ce dragut. Ma faci sa rosesc. Am fost si plecata, am fost si ocupata, dar am revenit. happy Ma bucur ca mai vad lume cunoscuta pe aici. happy :*

| Danysan a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Pai o Buburuza ca tine asa de, delicata nu ai cum sa o uiti -plus ca vreau sa te intreb ceva laughing

| Danysan a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Intreba un baiat mai jos ca dupa o luna inca nu si-a sarutat iubita -Tu cum crezi ca ar trebui sa procedeze -Apoi sa iti zic ceva si o sa ramai asa!

| ingerasfitos explică (pentru OoBunnyoO):

Da eu i-am spus ca nu e bine ce imi face si ca ma indeparteaza dar dupa ce ne certam iar incepe sa imi spuna desprea ea.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Danysan):

Haide mai, ca am evitat intrebarea aia. Ma pui sa raspund fix la aia? Nu vrei sa raspund la alta? laughing

| Danysan a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Categoric nu -Sunt curios -Sincer sa vad daca e o metoda mai oki decat stiu eu puppy dog eyes!

| OoBunnyoO a răspuns (pentru ingerasfitos):

Incearca sa fii mai dura cu el. Eu in locul tau, daca mi-ar face asemenea comparatii, i-as spune ca daca ii era mai bine cu fosta sa se duca la ea. Eu nu sunt fosta sunt actuala si daca ii convine bine, daca nu asta este. Bine asta ar fi reactia mea, acum nu spun ca trebuie sa faci la fel.
Poate si tu ai fosti care din anumite puncte de vedere erau mai buni ca el, dar asta nu inseamna ca incepi sa faci comparatii cu el. Ai putea incerca, totusi, sa i-o platesti cu aceeasi moneda si sa faci si tu comparatii cu fostii. Vezi cum reactioneaza. Totusi nu incearca sa faci chestia asta prea mult, pentru ca de regula strica relatiile, dar poate daca este pus in situatia ta, de cateva ori, isi da seama cum te simti. Sper.

| ingerasfitos explică (pentru OoBunnyoO):

I-am sp sa se duca la ea daca nu ii convine dar la mine e mai rau ca mi-am inceput viata sexuala cu el si imi cam este frica sa nu ma paraseasca pentru ca eu sunt pe un principiu daca ma inceput unu ala sa ma termine pana la sf si el stie trebuie asta. sad

| OoBunnyoO a răspuns (pentru ingerasfitos):

Inteleg si este un mod de gandire admirabil, dar uneori nu se merita. Probabil el a simtit frica asta a ta si probabil din cauza asta isi si permite sa arunce diverse vorbe. Dar, daca baiatul nu te respecta, iar relatia incepe sa scartaie si el nu face niciun efort, eu nu cred ca este deloc condambabil faptul ca relatia s-a incheiat, chiar daca ai inceput viata sexuala cu el. Asta este parerea mea, nu spun ca tu trebuie sa faci asa sau sa fii de acord cu mine, dar cred ca in momentul in care simti ca relatia are anumite probleme, iar unul dintre parteneri nu il mai asculta pe celalalt si nici nu face eforturi in a-l mai asculta, nu se mai merita sa se continue. Daca el stie ca iti este frica sa nu te paraseasca, o sa foloseasca asta in avantajul lui si este posibil, sa ajunga de la manipularile astea minore, la manipulari majore. Nu este in neregula sa ai mai multi parteneri sexuali, atat timp cat nu sunt zeci, dar o relatie este mult mai mult decat viata sexuala.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Danysan):

Am raspuns. Ti-am satisfacut curiozitatea? Acum astept sa vad ce ai spus ca imi zici. laughing

| ingerasfitos explică (pentru OoBunnyoO):

Eu am incercat sa ii arat ca de fapt mie nu imi este frica simt ca acolo in sufletul lui ma iubeste si tine la mine dar urasc cand imi spune de fosta si cand imi spune de ea daca ar fi in fata mea i-as rupe tot parul din cap si lui ii este frica sa nu kma piarda ca si eu il mai amenint pe el cu despartirea dar exista gelozia intre noi doi si asta ne omoara relatia. el este gelos si daca iesim cu prieteni lui nu am voie sa ridic capu de jos sau sa rad la vreo gluma sp de unu care se uita la mine si el stie ca ii place de mine

| OoBunnyoO a răspuns (pentru ingerasfitos):

Imi pare rau sa aud asta.Gelozia in relatii este ok, dar trebuie pastrata in limite rationale, in momentul in care unul dintre voi incepe sa se dea la alta persoana sau iese singur/a cu alte persoane de sex diferit, dar nu ar trebui sa existe daca cineva sa uita in mod admirativ la tine sau daca razi la o gluma buna. Este clar ca exista mai multe probleme in relatia voastra. Incearca sa il iei la o discutie, intr-o zi, cand poate este si el mai bine dispus si sa discutati despre problemele pe care credeti ca le aveti amandoi in relatie. Ii poti spune ceea ce face si nu ai mai vrea sa faca si invers. Poate ajungeti la un consens si rezolvati ce aveti de rezolvat. Nu cred ca va refuza mai ales daca spui ca tine la tine. Doar incercati sa discutati calm, fara nervi, fara amenintari, fara comparatii.

| ingerasfitos explică (pentru OoBunnyoO):

Da asa este mersi mult pentru raspunsuri happy :*:*

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Ménage à trois

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Da,si eu mai fac asa,dar fac asta ca pentru ca vreau sa fiu ascultat, sa o fac sa ma iubeasca mai mult, nu-ti face grij, daca iti pune ca te iubeste si tu il simti ca e sincer, e bine.

| ingerasfitos explică (pentru Riko_Richardo_1982):

Da dar nu e bine pentru ca imi da impresia ca o iubeste pe ea si ca nu a uitat-o si daca faci si tu asa sa stii ca nu este deloc bine mai mult o indepartezi de tine

| Riko_Richardo_1982 a răspuns (pentru ingerasfitos):

Deci,cand iti spune asta tu te superi,e normal,dar daca dupa iti spune ca te iubeste e clar ca pe tine te iubeste, el incearca sa te necajeasca in legatura cu ceva, fii mai ascultatoare, noua ne place(iubim si sandwich-urile, fa-i cateva)

| ingerasfitos explică (pentru Riko_Richardo_1982):

Da spui o data de doua ori de 3 ori da mereu in fine iubita ta ce spune cand tu ii spui de fosta stiin ca aia inca te mai iubeste si te mai cauta?

| Riko_Richardo_1982 a răspuns (pentru ingerasfitos):

Normal ca daca fosta m-a mai iubeste ea are alta parere,dar asa procedez eu,uite ce sa faci:fa-i jocul,spune si tu,da, da, da si vezi ce zice, dupa iti dai singura seama ce fel de baiat este, daca te inseala cu aia e deja un gunoi.

| ingerasfitos explică (pentru Riko_Richardo_1982):

Da asa am sa fac happy

| 15092000 a răspuns:

Probabil ca iti spune asa doar pentru ca sa te simti prost si ca sa te faca geloasa

| danydanut2002 a răspuns:

Face doar sa te faca cum vrea el!