| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU... Am o senzatie jenanta dar va rog sa-mi dati un sfat.

Acum 2 3 luni m-am indragostit de o fata de 14 ani, eu am 19... stiu ca pare absurd dar, va rog, nu ma judecati.
Acesta fata pare de 16-17 ani,este sportiva, frumoasa, super desteapta.Asta mi-a atras foarte tare atentia catre ea.
Eu sunt sportiv, mananc sanatos si urmeaza sa dau la facultatea de sport.

Cum a inceput?
Am dat intr-o seara mesaj la tot Facebook-ul cu :"Buna seara, vrei sa joci biliard?"
Si ea a fost printre singurii care a acceptat (8ball pool Level 166 tongue). Acest 8 bp are si o metoda prin care poti vorbi cu adversarul...Din vorba in vorba am vazut ca avem foarte multe in comun, ceea ce m-a uimit.Foarte greu gasesc pe cineva care sa-i placa pisicile,Sportul si It-ullaughing
Dupa cateva zile de vorbit am facut greseala suprema sa ii zic ca o plac...
Momentul acela a fost unul teribil pentru mine.Ea, bineinteles, mi-a spus ca nu ma place si m-am suparat destul de rau.
A doua greseala a fost sa-i dau Block...Am zis ca nu vreau sa ma mai vada vreodata pe messenger, Facebook.
[Stau la sat iar la ora 22:40 canta 2 cocosi laughing)))))))))]
Urmatoarea zi i-am dat unblock (dupa o tona de meditatii) cu un motov stupid:"Am avut o verisoara care mi-a sters toti prietenii de pe Facebook".Si asa am 100 prieteni, prefer sa am doar persoanele cunoscute.
Dupa nici 10 secunde imi trimite mesaj cu "buna scuza"...sa-mi pice fata, nu alta.
De acolo au aparut ceva certuri banale[eram cu lacrimi in ochi. semi lesinat laughing]Dupa care mi-a dat block.Am avut o criza de nervi... Cum s-a manifestat? Ramasesem blocat pana a 2 zi cand mi-a dat unblock. Dupa care am vorbit putin de tot, habar nu am ce.Si i-am dat delete la contact deoarece eram extrem de trist...de fiecare data cand o vedeam online, imi tremura mana pe telefon.
In ziua einde nastere, mi-am facut curaj si i-am spus :"La multi ani!
La care ea mi-a raspuns :"Multumesc❤".
Am fost placut surprins...dar i-am dat iar delete la mesaj deoarece eram super trist.
Dupa 1 luna si ceva imi da cerere se prietenie.
De aici pur si simplu imi este rusine de ea (Maxim).
Mi-e rusine sa o salut pe strada...
Ori ai mei fac misto de mine ori au dreptate.
La o nunta a intrebat :"Alex de ce nu a venit?"
Sau intr-o statie de autobus o intreba pe mama "Alex ce mai face".
Eu cred 90% ca ai mei m-au pacalit doar ca sa o bag in seama.
Dar daca nu e asa?
Poate ea a intrebat de mine, asa..., doar ca sa stea de vorba.
Sunt ametit total.
Nu cred ca am ceva sanse cu ea.Plus ca mi-e rusine de ea.
De ce m-am indragostit de ea?(asta imi spun in snea mea)

Ce idee aveti? Sa-mi fac sperante? Oricum sunt destul de pesimist.Doar ghinion am avut toata viata mea.Si la fete sa am ghinion?
Nu este prima de care ma indragostesc si ma refuza.
Degebaba am 19 ani...

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Corect - degeaba...

| sofisis a răspuns:

Nu stiu daca sa plang sau sa rad...sincer.
Daca vrei sa ai vreo sansa, nu mai fi papa lapte si vorbeste cu ea. Si nu mai pisa ochii ca e taaaare urat si deloc atragator.

| Pool77 a răspuns:

Va potriviti de minune, tu la 19 un pampalau, ea la 14 o copila imatura.
Succes, desi eu as lasa-o balta.
Ce p, la mea frate? Ai 19 ani si te pisi pe tine de o copila de 14 ani?
E o mucoasa frate, pune botu' la orice. Daca ai palpitatii de la una de 14 ani, cu una de 19-20 ce faci? Te ingropi?
Fii barbat in p, la mea.

| Rolitech98 a răspuns (pentru Pool77):

Tocmai asta e, la cele de 18-19 ani n-am problemelaughing
Ai dreptate ...nu stiu ce o fu in capul meu.

Răspuns utilizator avertizat
| Bîrlãdeanu_Robert_2000 a răspuns:

Când ai să scapi de tensiunea pe care o ai la fiecare contact cu ea, ai putea să încerci să o întrebi dacă si ea te place pe tine. Daca nu înseamnă că va trebui să treci peste...va fi greu, dar nu imposibil.

| Rolitech98 a răspuns (pentru Bîrlãdeanu_Robert_2000):

Ea mi-a zis ca nu ma place dar eu tot nu cred...Nu ai cum sa intrebi de cineva care a zis ca te iubeste. Vrei continuu sa stai departe de acea persoana.