| TinaDeea a întrebat:

Bună TPU kiss
Am şi eu nevoie de ajutorul vostru pentru că sunt confuză.
Sunt într-o relaţie cu un băiat de 2 ani jumătate. Este vecinul meu (de cartier) şi ne cunoaştem de când eram mici. Faza este că a început să-mi treacă iubirea pentru el.
De ce?
Eu sunt clasa a 10 a. El n-a mai mers la şcoală dintr-a 9 a pentru că nu a mai avut posibilitatea. Şi în ultimul timp un coleg de-al meu spune că vrea să mă cunoască mai bine. Înainte de vacanţa intersemestrială mi-a cerut nr. de telefon şi am vorbit prin mesaje, pe facebook, pe mess. Şi mi-a spus că "ii s-a pus pata pe mine". Eu îl simpatizam pe acest coleg din clasa a 9 a big grin. Şi de când am început să vorbesc cu el mai mult am început să mă ataşey mai mult de el. Dar eu i-am spus că am prieten acum şi el a zis că nu vrea să se bage peste relaţia mea.
Nu ştiu ce să fac, nu pot să mă despart de prietenul meu pentru că nu vreau să-l rănesc, dar în acelaşi timp aş vrea să stau din ce în ce mai mult timp cu colegul meu.

Ce să fac? Dacă mai vreţi detalii spuneţi! Mă simt oribil când stau cu prietenul meu şi eu mă gândesc la celălalt. Şi nu vreau s-ă mă joc sentimentele niciunuia.

Fundă straight face

Răspuns Câştigător
| baTTLe4uTr a răspuns:

Si acum 1 an si putin spuneai ca l-ai lasat si nu l-ai lasat. Tot tu esti cea care spuneai ca i-a dat unuia un pumn de l-a lasat inconstient si a avut probleme cu politia, etc..Are 9 clase. Din cate inteleg prietenul tau are un viitor stralucit!

Dar uite cazul unui tovaras:
Are 25 de ani. Candva mai de mult era un drogat, un betiv, un bataus, era cel mai nenorocit om. Daca ii spuneai ceva ce nu-i convenea te batea. Nu stiu sigur daca a terminat liceul. Si cu toate acestea de 2 ani in coace de cand a intalnit-o pe gagica'sa s-a schimbat foarte mult. Nu se mai drogheaza si s-a linistit! Cu banii sta cam prost dar munceste ca majoritatea, in constructii. Pe gagica'sa o iubeste ca pe ochii din cap happy!

Concluzia este ca oamenii se schimba foarte mult. Unii in bine, altii in rau. Asta este si exemplul tau. acum o luna iti faceai deja planuri pentru ce sa-i cumperi de majoratul lui. Acum parca ar fi mai bine cu colegu'.
Stai de vorba serios cu prietenul tau si explica-i ce nu e bine in relatia voastra si spune-i sa faca si el la fel!
Invata ceva din lucrurile astea! Nu astepta de la celalalt sa fie perfect si sa faca ca tine iar daca nu face ar fi cazul sa mergi la altul care parca se potriveste mai bine cu tine.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In viata trebuie sa progresezi, asadar viitorul tau de maine este langa colegul tau.

| sofisis a răspuns:

Daca deja te vezi mai mult cu colegul tau, e clar ca nu mai esti in relatia care trebuie. Nu fi egoista, lasa-ti actualul prieten sa aiba sansa sa gaseasca pe cineva. Nu-l tine legat de tine daca tu esti cu gandul la celalalt.