| andreeeeeeeeeeeeeee a întrebat:

am si eu nevoie de un foarte mare ajutor! acum cateva luni, prietenul cel mai bun al iubitului meu se tot dadea la mine, iar eu nu il lasam, si il tot impingeam, eu i-am spus iubitului ce a facut, dar atunci pr lui era deja in Italia, si aseara l-a sunat si i-a spus ca cica l-am tot chemat sa se fu"" cu mine, si ca mo mozolit, si acum ne-am desp, nu mai vrea sa ma vada, si mi-a spus ca singura dornitnta al lui e sa ma vada moarta! eu nu mai pot sa ma opresc din plans, imi vine sa ma sinucid, dc nu ma crede? nu inteleg! si de ce a mintit pr lui! ce sa fac sa mai lupt pentru el, oare ma va crede vreodata? nu mai stiu ajutati-ma!

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru ce pentru cine vrei tu sa te sinucizi? pentru un baiat care te vrea moarta? daca te iubea investiga problema asta inainte sa-l creada pe prietenul lui, nu merita sa lupti pentru un astfel de baiat[parerea mea]

| zxzx a răspuns:

Da-l dracul.

| andreeeeeeeeeeeeeee explică (pentru zxzx):

Ai dreptate, acum am realizat ca nu are rost, am luat 5 somnifere, si ma simt bine, nu simt nimic, oare o sa patesc ceva? va multumesc!:*:*

| Empathizer a răspuns:

Nu ai aflat pana acum ca cea mai potrivita aparare e atacul? Prietenul iubitului tau pare sa stie foarte bine asta. Ce metoda mai buna era sa gaseasca ca sa loveasca 2 iepuri dintr-un foc? Pe el l-a convins ca a ramas in continuare acelasi bun prieten dintotdeauna si s-a razbunat si pe tine pentru refuzul tau.

Nu prea ai ce sa faci... Eventual poti incerca sa-i deschizi ochii iubitului tau, intrebandu-l de ce oare a asteptat cel mai bun prieten al lui atata timp ca sa-i spuna ce poama esti, de ce nu i-a deschis ochii de la bun inceput? Dar asta este o sabie cu 2 taisuri, pentru ca si tu ai asteptat pana a disparut prietenul din peisaj ca sa-l parasti.

| Andrei233 a răspuns:

Tot el o sa vina la tine.Sa te sinucizi pentru asta?! Pff...

| andreeeeeeeeeeeeeee explică (pentru Andrei233):

Nu cred ca o sa se mai intoarca la mine! si deja cred ca e prea tarziu am luat un pumn de somnifere! oricum nu mai conteaza, nu mai are rost viata asta!

| Andrei233 a răspuns (pentru andreeeeeeeeeeeeeee):

Daca tu vrei sa mori ca o proasta,da-i drumul! Dar,gandeste-te la cei din jur,cei care te iubesc. Crezi ca daca mori prietenul tau o sa planga dupa tine? O sa fie trist o saptamana, doua, o luna, dar o sa-si gaseasca pe alta in final, si o sa uite de tine happy

| adriana49 a răspuns:

Eu zic sa nu te iei dupa el deoarece eu cred ca el nu te merita de loc. Daca tine intr-adevar la tine atunci de ce nu incearca sa stea de vorba cu tine.Si eu era sa o patesc adica sa ne despartim dintr-o prostie dar am stat si am discutat si totul s-a rezolvat. Draga mea nu merita sa iti pui capat vietii pentru o persoana care nu tine la tine, inteleg il iubesti dar te rog nu dispera mai sunt si alti baieti mai draguti, cuminti si respectosi chiar daca nu crezi acest lucru eu iti spun din propria mea experienta.Nu dispera ca nu merita ai grija de tine te rog mult si invata sa ai multa rabdare fiind-ca asta te va ajuta mult.mult noroc

| SomePrettehGurl a răspuns:

Eu zic sa te aduni. Vorbeste cu el si lamureste problema. O relatie are nevoie de comunicare, intelegere si incredere. Prietenul tau nu are incredere in tine. Daca nu vrea sa inteleaga, problema lui. Are balta pestewinking