| dydo a întrebat:

Am o situatie mai complicata aseara prietenul meu a plecat cu ink unu cu bicicleta cam la 44 de km nu aveau veste reflectorizante lumini nimic. au mers deoarece au pierdut trenu, eu le-am spus parintilor iar ei sau ingrjorat, si am mers dupa ei, el mi-a spus ca vn frateso cu masina dupa el dar stiam ca minte si asa a si fost. mi-a spus sa il las in pace ca sa nul mai caut nu ma credea in stare de asa ceva, eu mi-am facut griji pentru el si el crede ca il presez. azidim l-am sunat am crezut ca poate regreta din contra, ca ii rusine fata de ai mei, sa il las in pace. mai ales stie ca trec printr-o periada grea sau desp ai mei mama are prieten. eu nu ma vad vinovata, nici ai mei nu ma vad, numa el ma vede si imi spune ca nu m-am gandit cum se simte? nu vr sa ajung sa faca ce vrea el din mine. voi ce ziceti ma merita? are rost sa lupt pentru el? sau mai bine sa il resping daca ma cauta? ce ati face in locul meu?big grin

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Are dreptate, ai exagerat.
Este iubitul tău, nu proprietatea ta şi viaţa lui nu este dreptul tău de a o călca în picioare.
Şi dacă nu a fost aşa, ce? Pedalai tu, sau ce?
Are dreptate că-l presezi şi are dreptate că nu-ţi vezi de-ale tale şi te crezi superioară lui.
Deciziile tale în ceea ce-l privesc, le păstrezi la stadiul de punct de vedere, nu te bagi tu amboulea.
La cum l-ai tratat, eu nu aş reveni la tine nici plătit!

| Zenithf a răspuns:

Esti foarte draguta, eu in locul lui m-as fi bucurat foarte tare ca esti asa grijulie. Sa te mai racesti fata de el, nu zic sa nu te impaci cu el, dar sa-l faci sa inteleaga ca a gresit fata de tine. Iar daca nu te mai cauta, sau daca o tine tot pe a lui, atunci lasa-l sa-si vada de drumul lui si tu de al tau, vei gasi pe unul care sa aprecieze grija si dragostea ta la adevarata valoare! happy
Domnul sa fie cu tine.

| Georgiana2905 a răspuns:

Ptr faptul ca ti-ai facut griji a fost frumos is normal. Si eu mi-as face griji daca ar fi iubitul meu in loc. Acum depinde de situatie. Sa stii ca nu e bine deloc sa iti presezi iubitul in vreun fel deoarece cand toate se aduna se va simti ff presat si nu se stie cat timp ii va convenii. E bine sa le dam iubitilor un timp al lor, pe care sa-l petreaca cu baietii la o bere, etc. Nu putem si toata ziua cu mana pe telefon abuzand oarecum de tot timpul lui si incercand cu forta sa ne bagam in viata lor complet. Eu zic sa il lasi sa isi petreaca si el un timp al lui singur, cu prietenii, cu familia si lasa-l pe el sa te caute. Atunci iti vei da seama de ce este intr-adevar intre voi. Daca as fi in locul tau as incerca sa il las mai liber si sa ma caute si el ca doar eu am facut-o de atatea ori.

| gogusamsung a răspuns:

Eu înțeleg că ai avut intenții bune, dar tind să îi dau dreptate. Poate și pentru că sunt băiat, dar tu i-ai arătat că nu îi respecți deciziile ai intar cu forța în viața lui și te-ai crezut superioară considerând că decizia ta e mai bună decât a lui.

Nimeni nu vrea așa ceva într-o relație. Pentru asta sunt părinții, ca să decidă ce e bine și ce e rău...

| SentimenteColorate a răspuns:

Pei incearca sa vezi ce fac fundita plzzzz big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pi-pi.

| ankuta a răspuns:

Eu spun ca nu deoarece tu ai facut un gest fffff frumos pentru el si el se poarta cu tine urat! deci nu merita arunca-l la cos si gaseste-ti unul care sa te aprecieze cum se zice: balta are peste... tu du'te si pescuieste c o sa gasesti sunt sigura! te pup! succes

| ღjust meღ a răspuns:

Complicat...
daca as fi in locul tau as avea o discutie foarte serioasa cu el despre cat de mult tinem unul la altul (pentru ca din cate vad tu il iubesti mai mult decat el pe tine); mai lasa'i timp liber...lasa-l sa te caute el si sa isi dea seama ca tu nu ai nici o vina (doar e normal sa-ti faci griji pentru el); si oricat de greu ar fi, asteapta sa faca el primul pas (asta ar arata ca si-a dat seama de greseala lui), daca nu, inseamna ca nu te meritawinking
sper ca te-am ajutat happy!

| al3xxxutz a răspuns:

Pai sufletu ce zice?