| sandrapalog a întrebat:

am si eu o intrebare : Am un prieten, suntem impreuna de aproape 8 luni, ne-am intalnit in vara in romania cand am fost in vacanta pentru ca eu locuies intr-o tara straina pentru studii. A fost un fel de dragoste la prima vedere, in noaptea cand am plecat am plans amandoi ca niste copilasi atunci mi-am dat seama ca tine cu adevarat la mine pentru ca nu orice baiat plage dupa o fata. In noiembrie anul trecut a venit la mine, si-a lasat familia si prieteni ca sa fim impreuna ceea ce consider eu este un sacrificiu enorm. Insa de ceva timp incoace simt ca se intampla ceva, si imi e frica sa nu fie si altcineva in viata lui. De o saptamana incoace vine tot mai tarziu de la lucru ne vedem foarte putin si vorbeste tot mai putin cu mine. Poate sunt eu paranoica, poate chiar a fost la lucru dar ca toate femeile am un al 6lea simt, ma tem sa nu isi bata joc de mine, si ma intreb de multe ori daca nu cumva sa folosit de mine sa ajunga aici la lucru si pe urma sa ma paraseasca... Este o persoana cariua ii place sa tina totul in el nu ii place foarte mult sa se exteriorizeze si asta ma ingrijoreaza mai tare pentru ca nu comunica cu mine cum mi-as dori eu si cum astept sa o faca partenerul cu care imi impart viata, pentru ca eu zic ca comunicare este cel mai important intr-o relatie, de multe ori mi-as dori sa stiu ce simte ce gandeste dar nu imi spune, zice ca prefera sa tina in el " asa sunt eu " imi spune. Deci as vrea sa ma lamureasca cineva daca poate ma inseala sau sunt eu paranoica?

1 răspuns:
| 7r31 a răspuns:

Posibilitati exista! Numai el poate sa-ti raspunda 100% daca te insala sau nu...dar gandeste-te ca poate are niste probleme la lucru si nu vrea sa te impovareze si pe tine cu ele. Oamenii se schimba continuu, schimbarea face parte din viata fiecaruia dintre noi.Si eu stiu cum e feelingul asta, poate ma insala, poate are pe alta, dar cel mai bun mod e sa nu mai fi asa paranoica deoarece s-ar putea sa-l indepartezi. Daca vezi ca nu vrea sa-ti povesteasca despre problemele lui, lasa-l mai liber si va veni el la tine sa iti povesteasca cand va simti nevoia. Din cate ai scris tu acolo, slabe sanse sa aiba pe altcineva, dar niciodata nu poti fi sigur. Oricum eu sper sa fie doar o faza trecatoare si pretuiti dragostea ce o aveti, ea cantareste cel mai mult!