| bebena a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare. Anul trcut in septembrie am cunoscut un baiat si am fost impreuna de atunci. Acum vreo luna lucrurile au inceput sa nu mai mearga si ne-am despartit. Plansesem prea mult dupa el asa ca am hotarat sa nu-i mai dau satisfactia asta. El acum crede ca sunt cu prietenul lui ceea ce nu este adevarat si ma face curva. As vrea sa stiu de ce? Ce i-am facut? Cum am reusit sa ajungem asa? I-am aratat cu fiecare clipa ca il iubesc.eram fericita atunci cand zambea si plangeam atunci cand era trist.Acum de ce se poarta asa cu mine? Ce sa fac ca sa fim ca la inceput? Multumesc.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,inarmeaza-te cu indiferenta,teatrala,falsa,dar indiferenta!
Nu-l mai cauta,nu-l mai ruga,nu-l mai privi cu ochi de caine batut si ignora-l.
Faptul ca te-a categorisit cu epitetul respectiv,arata ca inca ii pasa,si pe el il doare ca v-ati despartit,nu numai pe tine!
Nu da explicatii in legatura cu relatia pe care crede ca o ai,lasa-l pe el sa discute cu prietenul lui sa se lamureasca intre ei,tu nu te amesteca.
Adevarul va iesi la iveala,fii sigura si,daca tu,intre timp,vei stii sa ai o comportare rece, de gheata chiar, o sa-l vezi cerand scuze cu mii de pareri de rau.
Poti face asta? Il vrei inapoi?
Mult noroc!

| IsabelaIssa a răspuns:

Daca lucrurile intre voi au incetat sa mai mearga cum trebuie si v-ati despartit, poate nu mai are rost sa o mai luati de la cap. oricum ca la inceput nu va mai fi, dar totusi incearca sa discuti cu el, sa ii spui ca nu ai nimic cu prietenul lui si sa nu te mai jigneasca. Vorbeste-i frumos insa, pentru ca s-ar putea sa nu vrea sa stea de vorba cu tine. Daca ai numarul lui de telefon trimite-i mesaj sa ii explici ce si cum, chiar daca e prea orgolios sa iti trimita inapoi, fi sigura ca il va citii. poate ca prietenul lui i-a transmis informatia asta ca sa termine cu tine de tot, cine stie? Daca te face curva inseamna ca ceva il doare, deci nu e indiferent. cu ceva l-ai deranjat, dar cea mai buna solutie e sa incerci sa vrbesti cu el. Daca chiar vezi ca nu ai cu cine, lasa-l in pace, ignora-l, fi indiferenta la vorbele lui, pentru ca daca te mai jigneste e clar ca el are ceva de zis si nu a trecut peste, si arata-i ca pe tine nu te afecteaza cu nimic. Viata merge mai departe, nu trebuie sa ne agatam cu disperare de o persoana care nici macar nu stie sa respecte happy Bafta!

| mikaela25 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Bine zis issa

| IsabelaIssa a răspuns (pentru mikaela25):

Matinala mai esti tu! tongue dc nu dormi la ora asta? eu am plecat la munca pup :*:*

| 162253 a răspuns:

Pai uite draga,sa fiu in locul tau nu as mai spera la 'sa fim ca la inceput', mai bine cautati de treaba, dar daca totusi vrei sa mai fie ceva arata-i ca esti indiferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fiti ca la inceput nu cred ca se poate dar faza cu curva tia ziso pentru ca acum e gelos