| cosminik a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare cine vrea sa ma ajute cu un sfat va rog mult nu mi-a venit menstruatia de 2 luni desi nu nu am avut niciun contact sexual am 19 ani sunt foarte ingrijorata am facut si baie cu apa fierbinte deoarece ma gandeam ca poate sunt racita dar degeaba tot nu mi-a venit menstruatia este normal sa se intample asa sa imi intarzie asa mult? va rog un sfat ceva... dau funda... Multumesc!

5 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

NU este deloc normal draguta. Te rog chiar eu frumos sa te duci la un medic ginecolog pentru o consultatie, cu asa ceva nu e de glumit. Poti ajunge la lucruri foarte grave, eventual vorbeste cu mama ta. Daca nu ai intretinut relatii sexuale, este foarte probabil ca ai ceva.

| Xenia16 a răspuns:

E bine sa mergi la medic si el va sti cel mai bine ce e bine pentru tine. Poate ai racit la ovare.

| simonacreata a răspuns:

Odata ce nu ti-ai inceput viata sexuala fa-ti griji pentru sanatatea ta.este necesar un consult. sa nu cumva sa ai ceva la ovare sau vreo infectie...netratate pot ajunge mai rau. du-te cu incredere la un ginecolog!

| maria100 a răspuns:

Buna daca zici ca nu tia vnit de 2 luni du-te la medic si mie mi sa intamolat sa nu imi vina 1 luna si nu am nimic pur si simplu nu mi-a venit dar daca tie nu ti-a venit de 2 fa-ti un simplu consult ca sa fii sigura ca nu e nimic grav pup. Funda?

| Rukichan a răspuns:

Salut, sfatul meu e sa mergi la ginecolog happy si eu am patit aceeasi chestie si se pare ca am chist ovarian, cel mai intelept e sa mergi cat mai repede pentru a rezolva problema la timp si sa nu apara complicatii happy