| anonim_4396 a întrebat:

dar sa incep cu inceputul. Am inceput sa plac ffffff mult un baiatlove struck dar problema e ca el ma considera o fraiera. Uneori cand vorbesc cu el pe mess nu imi raspunde si uneori chiar iasa. Acum doi ani m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si fiind timida si nesigura pe sentimentele mele l-am refuzat. Ce as putea face sa ii atrag atentia intr-un mod pozitiv? Multumesc anticipat pentru raspunsurikiss!

7 răspunsuri:
| tabittha a răspuns:

Nu sunt sigura daca te considera chiar asa, insa un baiat odata refuzat, nu cred ca va mai incerca ceva. L-ai lovit in orgoliu si acum nu stiu daca mai poti face ceva. Poti doar sa-i lasi un mesaj pe mess, chiar daca nu este si sa-i scrii cat de rau iti pare ca l-ai refuzat atunci si ca ai vrea sa fiti macar prieteni. Poti incerca asa.

Răspuns utilizator avertizat
| dariale a răspuns:

Nu mai este nimic de facut, pentru ca odata refuzat nu vrea sa mai incerce inca o data, de teama de a nu fii respins si a doua oara.Si nici eu nu cred ca te considera o fraiera, fetele sunt mai sensibile si mai timide la inceputul oricarei relatii, deci don't worry ca nu esti fraiera. Baietii sunt mai curajosi mai indrazneti [ bine asta nu-i in toate cazuriile, mai sunt si exceptii ] dar eu zic sa vorbesti cu el si sa vezi care e treaba, daca refuza sa vorbeasca fii-i indiferenta dar zambitoare.
Fundita? big grin :*

| Alexandrumar1 a răspuns:

Daca te crede fraiere n-ai ce-i face mie tot nu-mi plac fetele care nu au un pic de logica.adic cum frate sa-i spui unei fete cum sa dai o anumita comanda si ea te intreaba iar si iar, pana nu intru la ea pe pc prin timewiever si-i arat.Sa-u in realitae cand vb cu una si nestiin ce sa raspunda rade ca o fraiera oh go on.Ma-i invatati cate ceva ca sa puteti sa vb cu persona iubita, dsicuta despre ceva ca la un anumit moment te irita deja sa te tot saruti intruna... Uneori baiatului sau fetei i se amarrastea de atat dragoste si sex ...si apar momente cand ai nevoie de sustinerea morala a prietenului/prietenei[Sper ca ai inteles ce vreau sa zic]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,nu trebuie sa ii spui ca iti pare rau ca l-ai refuzat.Lasa-i mesaj pe mess,sau mai bine fata in fata...vb cu el despre ce s-a intamplat atunci, si vezi care e problema lui in legatura cu asta, daca chiar atat de rau l-ai lovit la marele"orgoliu'al lor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un ratat pentru ca te considera asa. Esti frumoasa si nu trebuie sa fi nesigura pe tine. Spune-i ca il placi, vezi ce zice el, si daca tot te refuza, el are de pierdut.

| OvidiuD a răspuns:

Daca ii dai un mesaj si el nu-ti raspunde nici macar dupa o zi e clar ca nu vrea sa aiba a face cu tine.Crud dar adevarat.