| euzictutaci a întrebat:

Stiu ca am mai pus o data o intrebare asemanatoare, dar de data asta e mai dif sad. Va rog, aveti rabdare sa cititi; promit funda + voturi :*!
Sa incep cu inceputul:

Eu fac dans sportiv si cand am ajuns la grupa de avansati am cunoscut un baiat pe nume Andrei. La inceput l-am simpatizat, dar in timp, s-a dovedit a fi dragoste! Nu credeam ca am sa ajung sa dansez vreodata cu el, dar iata, suntem parteneri! Mereu s-a purtat frumos cu mine o perioada de timp, iar urm saptamana se purta cu mine de parca nu as fii fost existenta! El este tipul de baiat care isi bate joc de fete intr-unfel, in sensul ca le da sperante iar apoi le lasa cu ochii-n soare sad! Intr-o zi mi-am luat inima in dinti si i-am zis ce simt pentru el, iar el mi-a zis ca si eu sunt o fata frumoasa, desteapta si ca dansez si bine! Pana la urma, aceste cuvinte au fost doare vorbe in vant... face exact opusul a ce spune. La un moment dat a lansat zvonuri in club ca eu as fi cu el si l-am intrebat dc a zis asta si mi-a spus ca doar a glumit si m-a intrebat daca mi-as dori sa fiu cu el, iar eu i-am zis "da" iar el a inceput sa rada si a inchis messu! In orasul meu mai este un club de dans sportiv [mai mediocru ca sa zic asa laughing] si de acolo a venit o fata, care este in clasa cu el! Andrei[baiatul despre care va vorbesc] a placut-o pe aceasta fata si a incercat sa fie cu ea, insa ea la refuzat pana sa vina la club unde sunt eu, si m-a cunoscut pe mine si nu prea ne-am inteles din prima [eu cu ea]. Am intrebat-o daca il place pe Andrei si a jurat ca nu il place si ca ma va ajuta sa fiu cu el, dar iata ca astazi am aflat ca ei doi sunt impreuna straight face, iar acest lucru practic m-a socat straight face! Cls lor si inca cateva cls au fost in tabara saptamana asta [astazi s-au intors] si acolo una dintre cele mai bune prietene de-ale mele s-a sarutat pasional cu Andrei [mi-a recunoscut ea] si m-au si sunat [cand erau in tabara] zicandu-mi:,, Traiasca sarutul pasional!" si tot felul de chestii d-astea, ca sa ma faca pe mine sa ma simt prost! Alaltaieri aveam la status:,, Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie, altora nu le pasa!" iar Andrei mi-a scris pe mess:,, In sfarsit! Eu l-am intrebat ce e, iar el mi-a zis ca in sfarsit numai sufar [a vrut sa insinueze ca numai sufar dupa el] si i-am zis ca status e pus ca asa am vrut eu si ca eu nu am dc sa sufar", deci iarasi a facut misto de mine! Pur si simplu m-am saturat ca el sa-si bata joc de sentimentele mele, si sa fiu invizibila at cand e in preajma altor prieteni de-ai lui! Ce sa fac? Cum sa procedez?

P. S.: Am 13 ani [aproape]; Va rog, nu vreau raspunsuri gen: "Esti mica inca! Lasa-te de baieti si pune burta pe carte!". E singurul baiat pe care chiar il plac, si nu vreau sa fac lucruri nepermise varstei cu el, vreau doar sa am si eu pe cineva care sa ma stranga in brate at cand am nevoie de o imbratisare [din partea unui baiat]!

App: el sigur o place pe aceasta fata [cu care s-a combinat] ptc ea face lucruri pe care eu nu le fac [fumeaza, bea si multe multe lucruri] (cred ca v-ati dat seama ce fel de lucruri), iar eu nu pot si nici nu vreau sa fac aceste lucruri caci cand vine vorba de baieti eu sunt o fata f timida sad!

Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi! kiss Funda, mentionez kiss + voturi happy!

Răspuns Câştigător
| Alyinna a răspuns:

Off draga mea.prin ce ai povestit tu mai sus este evident ca baiatul este un mitocan care isi bate joc de sentimentele tale. daca te placea cu adevarat nu isi spunea niste vorbe frumoase iar apoi sa faca misto de tine.parerea mea lasa'l un timp ca daca cu adevarat are sentimente pentru tine va veni singur!
Eu iti urez mult noroc si sper ca raspunsul meu sa te fi ajutat intr-un fel love struck
Bye wave
Funfitza?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| loveyouforever a răspuns:

Bunahappy
cam multtongue
dar am inteles cat de cat care e viata ta!
ti-a placut de un baiat care pur si simplu nu stiu stia ca existi
apoi la cursul de dans ati devenit parteneri si dintr-o data pentru el erai o persoana importanta
apoi te-ai iondragostit de el si te-a facut sa suferi cu persoana pe care tu nu o "suportai"
asa e?
in fine! mie nu mi se pare normal acest comportament.uh zici ca ii placea de uh,dar eu nu cred chestia asta. daca te placea nu te facea sa suferi atat de mt...
eu zic ca daca el vb acum cu fata aceea, iae ea nu vr sa recunoasca nimic, nu stiu st de incredere!
cum ai zis si uh...la 13 ani esti cam mica sa te stranga cineva in brate.io am 15 jum si nu am avut niciun baiat langa mne.am incercat si eu ca si uh, dar degeaba!
nu mai umbla uh dupa el.fii indiferenta.sa iti zic ceva:daca il tratezi cu indiferenta el va veni dupa uh ca nimic pe lume nu este mai dur decat indiferenta si nepasarea

fa ce ti-am spus si ai sa vezi ca atunkji el te va cautahappy

sper ca ti-am fost de ajutorbig grin

funda?:X

sper ca ti-am fost de ajutor:*:*:*

fa ce ti-am spus si ai sa vezi ca el va veni dupa tinelaughing

| fanJBfan a răspuns:

Heyyhappy Am si eu o problema asemanatoarebig grin... si eu sunt timidabig grin... Uite. nu am nevoie nici de funda nici de nmc. doar da`mi id`ul tau pe privat, fiinda vreau sa te ajut, si apropo sunt fatabig grinunii zic ca sunt baiat

| Laura1402 a răspuns:

Ori e un dur si isi arata sentimentele, ori e un dobitoc.Tu ce crezi? Eu zic ca e mult mai probabil sa fie a doua chestie. Sfatul meu:uita-l.
Probabil ca asta iti spune toata lumea si ca tu nu poti.Imi place se ia-i raspuns cand el a zis acel "In sfarsit". Ziceai ca prietena lui face multe chestii si de aceea o prefera pe ea.Inseamna ca gandeste mai mult cu capul lui mic(sper ca stii la ce ma refer)decat cu cel de pe umeri.
Dar daca nu vrei sa renunti la el(nu zi ca nu poti,pentru ca nu exista nu pot, ci doar nu vreau, chiar daca razi acum de ce zic)ignora-l.Atunci o sa aflii adevarul, care dintre cele 2 chestii mentionate mai sus este el.Prima daca incepe sa-ti dea tarcoale insistent, si a doua daca il va durea in cot de tine.Sa speram doar ca nu va incerca iar sa faca ce a facut, sa te bage in seama si dupa nimic.Tu doar stai indiferenta o perioada, va sti el ce sa faca daca chiar te place. Sper ca te-am ajutat. Funda?batting eyelashes

PS.:Si eu am avut primul meu prieten la 13 ani,si am ajuns impreuna datorita atotstiutului joc"Adevar si provocare".Asa ca daca se dovedeste a fi el Mr. Right, lasa-l in pace, vin altii mult mai buni.Cu cat cauti mai mult iubirea, cu atat esti mai departe de a o gasi.Ea vine exact de unde si cand nu te astepti.