| Ubitaa a întrebat:

am si eu o intrebare,dau funda! daca in timp ce faceam dragoste cu prietenul meu,prezervativul s-a rupt dar el nu a ejaculat in mine, pot ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| AriannaAri a răspuns:

Da, sunt sanse sa ramai pentru ca, chiar daca nu a ejaculat in tine, exista acel lichid preejaculator care poate contine spermatozoizi. Deci, cel mai indicat ar fi sa faci un test de sarcina.
Bafta.

| Ubitaa explică (pentru AriannaAri):

Stiu de acel lichid, am facut dragoste si neprotejat si nu s-a intamplat nimic!

| AriannaAri a răspuns (pentru Ubitaa):

Si eu am facut dragoste neprotejat cu iubitul meu si nu s-a intamplat nimic, dar nu se stie niciodata.
Ar fi mai bine sa incepi sa iei anticonceptionale, asa ai fi mult mai sigura ca nu se intampla nimic.

| Ubitaa explică (pentru AriannaAri):

Nu sunt prea bune anticonceptionalele de aceea nu iau... sper sa fie totul bine asa!

| AriannaAri a răspuns (pentru Ubitaa):

De ce crezi ca nu sunt bune? Eu am inceput sa iau si nu am nicio problema.

| Ubitaa explică (pentru AriannaAri):

Dar cati ani ai?

12 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Sunt sanse dar foarte putine (1-7%) sa zicem, dc? pentru ca exista un lichid preejaculator parca se numea sau nu mai stiu sigur cum se numea dar este un lichid care nu e sperma dar are putini spermatozoizi... daca prezervativul s-a spart si lichidul a patruns in vagin ai mici riscuri de a ramane insarcinata, dar reped, mici sanse. Totusi eu as recomanda sa folositi prezervative de calitate, nu gen cum sunt alea de la lidl la 6 lei 12 bucati pentru ca sunt subtiri si se rup, luati durex sau love + pentru sigurata voastra.
Sper ca team ajuat. Funda? Plzzzzzzzzzzzzzz

| Ubitaa explică (pentru Jony123):

Durex am folosit dar s-a rupt! si cu acel lichid da stiu ca sunt sanse mici pentru ca am facut-o si neprotejat si nu s-a intamplat nimic!

| Jony123 a răspuns (pentru Ubitaa):

Macar da-mi vot inteligent si folositor.

| Ubitaa explică (pentru Jony123):

Nu pot vota! nu imi da voie aici!

| plosnitapufoasa a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel. dar n-am patit nimic.neam speriat un pic am facut un test si neam linistit. fa si tu acelasi lucru. dar pe viitor ai grija.

| Ubitaa explică (pentru plosnitapufoasa):

Am mai facut un test cand am facut fara prezervativ si a fost totul bine, si acum ne-am speriat si de asta nu stiu, daca e posibil sa raman!

| Leichy a răspuns:

E o posibilitate de 99.9% sa ramai insarcinata da' daca te duci la farmacie si cumperi pastila de a 2a zi in 24h de cand s-a intamplat actul sexual nu ramai(raspuns din propia exp):*