| dianadotss a întrebat:

Imi place de un baiat cu un an mai mic decat mine. Tot timpul se uita la mine pe ascuns cand sunt cu spatele intors, si colegele imi zic asta tot timpul. Azi o colega mi-a facut o gluma cu un baiat urat, si cand a auzit baiatul de care imi place mie ca zice de ala urat ca e iubitul meu, cel de care imi place s-a intors imediat si se uita incontinu la mine, dar nu, nu pe ascuns. Anul trecut la o petrecere nu isi putea lua ochii de pe mine, si ma lasa sa-l vad cum imi analizeaza corpul. M-a sunat de vreo 3 ori, a zis ca a vrut sa imi zica ceva si cand l-am intrebat ce, a spus ca nu conteaza. Asa a facut si la alta petecere, m-a chemat la el, dar. am fost mult prea rusinoasa (da, sunt cea mai rusinoasa persona, ever) si acum imi pare rau. sad Ne salutam, dar nu vorbim, " ti-e rusine de persona pe care o placi/iubesti ", dar am citit pe un site ca atunci cand un baiat se uita cu gura intre-deschisa la tine, e interesat, si tot timpul sa merge pe langa mine, plus ca mai nou vine non-stop la noi in clasa. Ciudaaat. Oare ma place dupa acest comportament? FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Anamaria_Mirza_1997 a răspuns:

Cu rusinea nu rezolvi nimic. Incearca sa vorbesti cu prietenii lui sa vezi ce sa intampla.
Cere numarul acestuia prietenilor lui. Incearca tot posibilul sa fiti impreuna daca si tu il placi!
Forteaza lucrurile putin. Un sarut, ceva, nu strica! happy

5 răspunsuri:
| Keo1985 a răspuns:

Dupa ceai spus te place dar fii mai indrazneata spune-i si tu ceva

| superstar1998 a răspuns:

Daca inteadevar se intampla asa si nu se uita in gol pe langa tine este destul de sigur ca te place... Daca tot iti e rusine sa vorbesti cu el intre 4 ochi incearca pe mess sau Facebook, mai mult s-ar putea sa nu fie nevoie, dar de curios, cati ani ai?

| Băă_Ioana_1952 a răspuns:

NU-ţi fie ruşine, dă-i bice, nu mai sta. Du-te la el, vorbeşte, ieşiţi la un suc, în parc sau chiar la el acasă sau la tine. ÎŢi păcăleşti părinţii că vine să învăţaţi pentru următoarele ore. Cred că te mai place, mai reacţionează cu el, fii mai apropriatăă, nu te lăsa bătută. FUNDĂĂ?

| Anamaria_Mirza_1997 a răspuns:

Creeed ca te place. Si eu am trecut prin asa ceva. Ar trebuiiii sa vorbiti intre 4 ochi sa ajungeti la un consens, si de acolo veti vedea in continuare ce se va-ntampla!
Funda?

| dianadotss explică (pentru Anamaria_Mirza_1997):

Dar mi-e rusineeee. :''>

| Anamaria_Mirza_1997 a răspuns (pentru dianadotss):

Cu rusinea nu rezolvi nimic. Incearca sa vorbesti cu prietenii lui sa vezi ce sa intampla.
Cere numarul acestuia prietenilor lui. Incearca tot posibilul sa fiti impreuna daca si tu il placi!
Forteaza lucrurile putin. Un sarut, ceva, nu strica! happy