| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Am si eu o intrebare mai delicata pentru fete. Doare tare prima data? Cele care ati trecut prin aceasta experienta, cum ati descrie-o si cu ce ati asocia durerea respectiva? Iar actul in sine cum a decurs? Multumesc tare mult!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu doare tare, doar este inconfortabil, dar este obligatoriu ca barbatul sa-ti faca un PRELUDIU bun ca sa fii foarte excitata si umezita, fiindca atunci nu doare.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde mult de baiat, cum știe să se "joace". Nu degeaba e vorba aia "sa te porți cu... ca cu o fata mare"

| cristi202 a răspuns:

In general, statistic vorbind, procentul fetelor ce simt durere prima oara e undeva sub 10%.
Și mai e de luat un aspect in seama. Acel procent, ca și durerea, creste o data cu varsta. Se zice că după 40 de ani e chiar imposibil sa se mai faca ceva fara intervenție chirurgicala.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te astepta ca cineva sa-ti descrie partida lor sexuala aici, ca nu-i nromal sa facem descrieri pornografice pe TPU. Pentru asa ceva sunt site-urile porn!

| sofisis a răspuns:

Daca ar fi o durere atat de mare ..nu s-ar mai face laughing)
Este o durere...surda. Simti ca o taietura scurta apoi devine usor incomod. Nu e nimic la care sa lesini sau sa plangi sau mai stiu eu ce.

| helpforyou a răspuns:

Durerea poate fi cauzată de o serie de factori, cum ar fi lipsa de lubrifiere, tensiune sau anxietate.
Durerea poate fi resimțită în diferite zone, cum ar fi vaginul sau perineul.

Dar fiecare persoana este diferita. Deci nu este obligatoriu sa simti durea, sau sa fie o durere suportabila.

Succes, iti tin pumnii!

| mariapopa12345 a răspuns:

Secretul ca sa nu te doara: lubrifiantul pe baza de apa, de la primul contact sexual. Face minuni.