| IryLoveShadow a întrebat:

am si eu o intrebare. Se apropie ziua de nastere a prietenului meu. Suntem intr-o relatie de 3 ani si o luna si vreau sa ii fac cea mai frumoasa declaratie de dragoste, dar nu prea imi pot exprima sentimentele prin cuvinte. si as vrea sa ma ajutati. sa fie si mai lunga si sa fie frumoasa, si sa fie si cu bune si cu rele. mersii anticipat dau funda :*

Răspuns Câştigător
| marinelamarin a răspuns:

Iti dau eu o idee dragutza.ai putea sa scrii 3 biletele de dragoste si sa le ascunzi.prima o sa i-o dai tu si scrii ceva frumos apoi la sfarsit scrii:urmatorul biletel se afla sub..tv sau intr-un loc care vrei tu si pe urmatorul la fel.si uite ce ai putea scrie:
biletul 1:in acest bilet vreau sa-ti spunca esti gandul ce il port mereu cu mine ce ma face cea mai fericita.esti dorul ce-mi face sufletul sa-mi planga..esti viata mea si te iubesc enormsi recunosc in fata tuturor, esti cea mai calda vocece-mi alina sufletul. urmatorul biletel il vei gasi sub perna
Biletelu 2:esti primul gand care imi vine in minte dimineata si ultimul inainde de a adormii, esti soarele ce-mi incalzeste inima, esti tot ce mi-as mai putea dorii, urmatoru biletel il gasesti sub tv

Biletelu 3:ti amintesti? totul a inceput cu o singura privire a fost dragoste de la prima vedere, de la primele intalniri am simtit ca vreau mai mult, primul sarut a fot cel mai frumos lucru.da si cum simt la fel, daca as scrie in biletele tot ce simt pentru tine probabil nu mi-ar ajunge toata hartia din lume. vreau doar sa stii ca te iubesc!

asa si unde este al 3-lea biletel pune si tu o ciocolata sau un ursuletz..acum FUNDAAA..am stat atat sa scriu.

9 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

Dragul meu,

De cand te-am vazut, ochii mi s-au inlacrimat. Mancase-i ceapa! Cand ti-am vazut zambetul, picioarele mi s-au inmuiat instantaneu. Aveai dintii galbeni si atat de strambi ca puteai parca o masina intre ei, motiv pentru care eu m-am prabusit in hohote de ras. Privirea agera din ochii tai sasii mi-a cucerit increderea aproape instantaneu, iar picioarele bine infipte in pamant, la o distanta considerabila unul de celalalt, mi-a aratat cat de sigur esti pe tine.
Toate astea, la un loc, m-au cucerit. Sunt foarte bucuroasa ca te-am cunoscut si cu lacrimi in ochi (de la ceapa pe care ti-am pus-o in salata, la pranz) iti spun TE...

| neutrino a răspuns:

Spune-i ca il vei iubi si la anul pe timpul acesta.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Nu vreau sa te ajut! Sa mor eu...Sunteti de 3 ani impreuna si habar n-ai ce i-ar place?! Vrei sa te ajutam noi in viata personala?! De unde sa stim noi ce si cum ii place omului? Tu ai stat cu el 3 ani, nu noi!

Ganditi oameni buni inainte sa aberati pe aici!

| IryLoveShadow explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Eu doar am scris cine ma poate ajuta, nu ti.am certut tie. daca nu ma ajuti nu vorbii! ma dispera oamenii ca tine

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru IryLoveShadow):

Esti genul de persoana care vrea totul mura-n gura! Uraste-te pe tine, dupa aia judeca-ma pe mine!

| IryLoveShadow explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Stiu ce i-ar place si am scris si de la mine da mai vreau pareri doamneeestraight face

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru IryLoveShadow):

Nu ai nevoie de pareri random! Esti cu el de 3 fuckin` ani! Ar aprecia originalitatea ta, nu idei furate de pe TPU!

| Raphael a răspuns:

Voi incerca sa te ajut, chiar daca ii dau dreptate lui AlecsR... Asadar poti incerca sa-l surprinzi cu un foarte frumos citat pe care un roman celebru l-a scris, de fapt, la moartea altui mare roman! Dar adaptat si modificat putin, sigur il va impresiona (de aceea nici nu pun ghilimele). Asadar, iata ce-ti recomand eu: - Ape vor seca în albie, si peste locul nasterii tale va rasari padure sau cetate, si câte o stea se va raci pe cer în departari, pâna când acest pamânt sa-si strânga toate sevele si sa le ridice iar, în tija subtire a altui crin de taria parfumurilor tale. Daca stii cine, cui si in ce context a spus asta - fara sa copii de pe goagle - chiar meriti ajutorul asta intr-un moment de, sa-i zicem, lapsus!