| Lacrimi_8925 a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare sunt foarte speriata, mie mi-a venit ultima oara pe 31 octombrie CM si de atunci am avut sex cu prietenul meu neprotejat si si-a dat drumul in mine de mai multe ori, si mie trebuia sa imi vina si nu mi-a venit CM.Saptamana trecuta am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ si eu de atunci nu am facut nimic cu prietenul meu. Exista riscul sa fiu insarcinata? De vineri dimineata a inceput sa ma doara ovarele si am stare de voma sh greturi, sh ma doare foarte des capu sau spatele straight face.[Nu mi-a venit nici azi CM.]. Va astept cu o parere sad

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti fi insarcinata. testul l-ai facut prea repede, e lipsit de semnificatie. Trebuie sa astepti macar o saptamana de intarziere a menstrei ca sa poti face un test de sarcina relevant.

| Flav a răspuns:

Cine va mai intelege...de ce nu te protejezi tu sau prietenul tau ma rog, daca nu doresti de-a ramane insarcinata? De ce traiesti momentul si dupa te vaiti?

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Simptomele sunt cam aceleasi ca la sarcina. du-te la ginecolog. Poate esti insarcinata si testul l-ai facut prea devreme sau nu l-ai facut corect si ti-a iesit fals.

| Snow a răspuns:

Dece nu iei anticonceptionale au o eficienta de aproximativ 99% si prietenul tau isi poate da drumul in tine de cate ori vrea.

| bulgaras_3493 a răspuns:

Poi daca si-a dat drumul in tine.si daca erai si in zilele fertile e posibil sa fii insarcinata.:-|

| Shinen a răspuns:

Buna!
Off, daca nu voiai sa ai un copil acum de ce ai facut-o neprotejat? Da, se poate sa fii insarcinata. Gandeste-te, daaca si-a dat drumul de mai multe ori, nu ti-a venit., ai stari de voma, greturi.Astea sunt simptome de sarcina.Totusi, mai fa un test de sarcina sau du-te la medic.
Succes!
Pa-pa!

| RikkyApril a răspuns:

Daca ai simptomele astea, presupunand nu esti foarte paranoica(zic si eu asa) si in zilele alea nu ai mancat ceva ce ti-ar putea provoca greturi nu pot sa spun decat:
FELICITARI! din pacate exista probabilitatea sa devii manica, dar cel mai bine este sa vizitezi medicul ginecolog

| Hahaha_5483 a răspuns:

Du-te la ginecolog cu prietenul mai bine daca ai simptomele alea si daca ametesti putin sigur esti insarcinata du-te mai repede la ginecolog

| ioanatomi a răspuns:

Din ce spui tu exista sansa sa fii insarcinata. Daca nu doreai copil trebuia sa te protejeji. M-ai repetati odata testul de sarcina.
Pe viitor sa ai grija!