| Andreeaaa2000 a întrebat:

Buna TPU. Am si eu o intrebare, va rog, nu o luati la misto. Sunt fata, am 16 ani, si nu ma pot excita. Atunci cand ma masturbez, nu ma excit. Am incercat tot ce stiam eu, dar pur si simplu nu m-au excitat. Mi-ar placea sa ai simt si eu placere, din cand in cand. Pot rezolva cumva?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spui asa: "...dar pur si simplu nu M-AU excitat"
Cine nu te-au excitat?
Ce anume faci sau cine-ti face?

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu te exciți, de ce simți nevoia să te masturbezi?
Eu cred că intrebarea corectă ar fi: de ce nu pot ajunge la orgasm? Așa e?
Dacă da, atunci ar fi interesant de aflat dacă te uzi când te masturbezi. E cel mai evident semn că de fapt te exciți (sau nu).
Dacă și la asta răspunsul este da, atunci chiar ai nevoie de ceva "ajutor": vibrator, jetul de la duș etc.
În plus, nu trebuie să te grăbești - lasă senzațiile plăcute să se adune, să crească. Puține fete au orgasm chiar de la prima activitate erotică. E ceva care la voi se învață.

| dullcat a răspuns:

Buna.Asteapta pana cand intalnesti persoana potrivita.Atunci vei vedea cum sta treaba, iar daca nu exista nicio excitare, poti consuma anumite alimente sau suplimente care iti stimuleaza libidoul.Deocamdata ai abia 16 ani.

Ce ai incercat tu mai exact? Este suficient sa folosesti degetele in exterior, fara sa introduci nimic in interior.

| minrest a răspuns:

Nu te poti excita prin masturbare, trebuie sa te exciti inainte. Te gandesti la ce te excita, faci scenarii, folosesti pornografie, si apoi incepi sa te masturbezi. Daca esti asexuala, sigur ca nu e nimic de facut; dar chiar si asa, asexualii nu stiu ce e dorinta, ei nu au leacul, dar in schimb nu au nici boala.

| Andreeaaa2000 explică (pentru minrest):

Multumesc de raspuns. Eu asexuala nu sunt, doar ca nu am putut simti placere.

| Marius22222222222 a răspuns:

Ești fata da la profil scrie bărbat.

| GeorgeCazan a răspuns (pentru Marius22222222222):

Ai dreptate. Deci de mai pune întrebări de femeie, dacă e bărbat?

| Marius22222222222 a răspuns (pentru GeorgeCazan):

Aia zic

| sabin89 a răspuns (pentru Marius22222222222):

E troll

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Căutați un iubit de vârstă ta

| VadimIvanov a răspuns:

Îți poți cumpăra un vibrator, probabil atunci vei simți plăcere.

| Andreeaaa2000 explică (pentru VadimIvanov):

M-am gandit la asta, dar vad parintii.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru VadimIvanov):

Nu vezi că scrie că e bărbat la profil?

| Vasilake a răspuns:

O faci gresit. Ia un vibrator.