| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica intrebare.intai sa incep cu inceputul:d

am intalnit un baiat, care e cu 3 ani mai mare ca mine(eu am 20, el 23)de fapt pe baiatul asta il cunosc de vreo 5-6 ani, dar pana acum nu am avut nici o tangenta (cred ca nici nu stia cum ma cheama)laughingasa..acum vreo 4 luni, eu am inceput sa lucrez la un supermarket..baiatul asta venea si el deseori pe acolo si mereu cand ma vedea, ma saluta.am uitat sa va spun ca tatal meu e prieten foarte bun cu baiatul asta si cu familia lui.intr-o zi, cand s-au intalnit, baiatul l-a intrebat pe tata, cine sunt, daca sunt fata lui(auzise el ceva), daca lucrez acolo unde m-a vazut el..si tot asa...
si tin sa completez,baiatul n-are prietena,e singur.
tatal meu se intalneste mereu cu ai lui,si.o data cand s-a intalnit cu fratele lui, asta l-a intrebat iar de mine, cati ani am, etc.

Intre timp, eu m-am mutat la alt supermarket(aceeasi firma, doar ca are mai multe puncte de lucru)..si locul asta e foarte aproape de casa baiatului,deci il vad cam in fiecare zi,aproape.
De cand a aflat cine sunt, cand trece si ma vede, mereu ma saluta.

Aseara, in timp ce veneam de la supermarket, eram pe jos, pentru ca locuiesc la 10 minute distanta,m-am intalnit iarasi cu el,era cu masina si,normal,m-a salutat!
Initial,dupa ce-a trecut pe langa mine si m-a salutat, a vrut sa intre pe strada lui, sa se duca acasa, dar, s-a intors si iarasi a trecut si iarasi m-a salutatlaughing
dupa aia, iar s-a intors si m-a salutat..si tot s-a plimbat asa pe langa mine.
pana am ajuns acasa la mine, m-am intalnit cu el de vreo 5 ori si de fiecare data m-a salutat.

asa, intrebarea mea e urmatoare:oare ma place? avand in vedere ce v-am povestit?

si mai e ceva:la supermarketul asta, unde lucrez acum, el n-a intrat niciodata, de cand lucrez acolo.au venit ai lui,mama,fratele,cumnata, dar el niciodata...

ai mei, ca stiu si ei despre asta(familiile noastre se cunosc foarte bine), mi-au zis ca poate ii e rusine.dar nu inteleg de ce i-ar fi rusine avand in vedere ca e mai mare ca mine.

eu m-am gandit ca poate ii e teama de o eventuala reactie din partea tatalui meu,dar tata n-are nimic impotriva lui, ba chiar il place, pentru ca stie ce fel de om e. ..si nu cred ca mai exista multi baieti ca el.

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Evident te place.dar probabil e mai timid.lasa totusi sa decurga lucrile asa, nu te grabi asteapta un semn, o apropiere din partea lui.Acum e la etapa de studiere a terenului, sa speram ca prinde ceva mai mult curaj.

| Auslesse a răspuns (pentru Demonull):

Ok,merci pentru parere! din cate-l stiu eu, el nu e genu` de baiat timid, dar nu se stie niciodata..si da, probabil ca e la etapa de studiere..cine stie?

| Demonull a răspuns (pentru Auslesse):

Cand placi o fata, automat devii putin mai timid, te gandesti ca raspunsul ei poate fi un NU mare cat America, asa ca preferi sa studiezi mai mult, spre exemplu : cand cauti o fata oarecare, ii ceri numarul de telefon a doua zi.happychiar daca raspunsul va fi un „Nu„ sau un „poate„ sa zicem ca te doare la banana scuzati expresiawhistling

| Auslesse a răspuns (pentru Demonull):

Intr-adevar,ai dreptate! ti-am zis ca nu e genu` de baiat timid pentru ca asa il stiu eu...il stiu indraznet, infipt..nu e unu` de ala mut.
dar se pare ca tu ai dreptate in privinta asta!happywinking

18 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Mie nu mi se pare un lucru bun faptul ca a trecut de 5 ori pe langa tine si te-a salutat.acum depinde ce fel de baiat este.de regula in orasul meu baietii(sau mosii libidinosi) care fac asta nu au ganduri bune, mai ales atunci cand opresc si intreaba: "ce faci frumoaso/te duc undeva?"acum eu nu stiu ce fel de baiat e el.dar daca zici ca are 23 de ani si a intrebat pe ai lui despre tine, cum te cheama, cati ani ai, etc. de ce nu a venit sa vorbeasca mai multe cu tine? gasea destule pretexte din moment ce familiile voastre sunt apropiate.eu zic sa nu te entuziasmezi si sa nu`ti faci sperante prea multe. daca vine sa vprbeasca cu tine sa-ti ceara numarul de telefon, pe scurt daca SE BAGA CU TINE IN SEAMA, SI STA IN PREAJMA TA, atunci poti sa crezi ca vrea ceva de la tine(o relatie de dragoste in cel mai bun caz=> te place). pana atunci nu are rost sa inventezi ca el ar fi interesat de tine sau alte lucruri care te afecteazahappy bafta! ps: daca zici ca tatal tau il cunoaste bine si zice ca e baiat bun, atunci poate fi vorba si despre o eventuala rusine.

| Auslesse a răspuns (pentru BlancaFantasma):

Pai.l-a intrebat pe tatal meu despre mine, nu pe ai lui.si da,tata e prieten cu el si stie ca e baiat bun.
acum sa nu crezi ca-i tin partea, dar nu-l cred in stare sa faca cine stie ce prostie.e un baiat cu capul pe umeri.e genu` de baiat care, inainte de a face ceva, gandeste!
de cand stie cine sunt, asa ma saluta el mereu.

| ღDiissyღ a răspuns:

Sincer, eu consider ca daca nu ''a indraznit'' sa iti spuna nimic sigur e mai timid. In locul tau as face eu primul pas pentru ca, nu ai ce sa pierzi.

| Auslesse a răspuns (pentru ღDiissyღ):

De felul lui, nu e genu` care sa fie timid.e indraznet, totusi are 23 de ani.dar na, nu se stie!

| neutrino a răspuns:

Baiatului ii place sa salute lumea si sa o studieze.

| Auslesse a răspuns (pentru neutrino):

Oare ii place sa studieze lumea la ora 22:00? tu ce crezi?

| neutrino a răspuns (pentru Auslesse):

Din lumea aceasta faci si tu parte. In curand vei fi cucerita de mreajele lui si dupa aceea vei vedea roadele cercetarii de la ora 22:00. Deja tu esti "cucerita", problema se pune cand va actiona el.

| Auslesse a răspuns (pentru neutrino):

Si in opinia ta, care sunt sau ma rog, or sa fie roadele cercetarii de la ora 22:00?

| neutrino a răspuns (pentru Auslesse):

Probabil vei incepe o relatie noua, pe care ti-o doresc frumoasa si de lunga durata. Bafta!

| Auslesse a răspuns (pentru neutrino):

Multumesc! si-ti multumesc si pentru timpul acordat! numai bine!happy

| ValyMT2 a răspuns:

Deci ori incearca sa bata recordul mondial la salutat lumea (care e de 100 de saluturi la aceeasi persoana intr-o zi) ori te place.

P.S. Mergi pe a doua varianta.

| Auslesse a răspuns (pentru ValyMT2):

Acum sa nu ma interpretezi gresit, dar il cunosc..si pot sa-ti spun ca daca-l intereseaza ceva, de bine, daca nu..nu.
si el nu saluta chiar pe toata lumea. daca n-are nici o legatura c-o persoana, nu o saluta.

| amy613 a răspuns:

Ținând cont de faptul că are 23 de ani după cum ai precizat, părerea mea este că nu se pune problema să fie rușinos. Iar faptul că se înțelege bine cu familia ta, cu atât mai mult ar trebui să facă = primul pas =. părerea mea este că încă e devreme să-ți dai seama dacă te place sau nu. happy pentru că până în momentul de față erai doar. o simplă fată, și dacă îi plăceai te remarca demult. Good day ^^

| Auslesse a răspuns (pentru amy613):

Pana mai acum 4 luni, nu stia cine sunt.si inainte nici nu prea am avut tangente, ca nu prea ne vedeam.de atunci, de cand l-a intrebat pe tata despre mine, a inceput totulhappy...si avand in vedere ca el locuieste aproape, ne vedem mai mereu.

| iepurasultau a răspuns:

Eu sincer cred ca te place. Iti poti da seama pentru ca intreaba despre tine. dar cel mai evident este intamplarea cu masina. Cine stie poate te place, mai bine fa ctu primul pas.